آموزش افزایش امنیت پیامک و فعال کردن رمزگذاری End-to-End در برنامه پیام های اندروید

چگونگی افزایش امنیت پیامک

شما می توانید پیام های کاملاً امن و رمزگذاری شده را در برنامه Android Messages ارسال و دریافت کنید. در اینجا نحوه فعال کردن رمزگذاری End-to-End در برنامه مسیج های اندروید آورده شده است. با کافه لرن و آموزش افزایش امنیت پیامک همراه باشید.

رمزگذاری End-to-End یک ساز و کار بسیار ایمن برای پیامرسان ها و نرم افزار ارسال و دریافت پیامک در اندروید می باشد، به این معنی که هر پیامی را که ارسال می کنید کاملاً ایمن است و هیچ فرصتی برای رهگیری توسط شخص ثالث وجود ندارد از جمله خود گوگل! بنابراین اگر تا به حال فکر کرده اید که ممکن است از شما جاسوسی شود ، اکنون می توانید با این افکار خداحافظی کنید!

اگر از برنامه Messages استفاده می کنید، بهتر است رمزگذاری End-to-End را فعال کنید. در اینجا شاید برای شما سوال باشد که نحوه رمزگذاری در پیام ها چگونه کار می کند؟

برای افراد کنجکاو در نحوه کار رمزگذاری End-to-End

وقتی از برنامه Messages برای ارسال متن یا رسانه مانند تصویر یا فایل استفاده می کنید ، عملیات رمزگذاری، پیام شما را قبل از ارسال به یک متن درهم تبدیل می کند که غیر قابل خواندن است. تنها راه رمزگشایی داده ها با یک کلید مخفی است. این کلید شماره ای است که در تلفن شما و گیرنده شما تولید می شود و برای هر پیام شماره جدیدی ایجاد می شود. هنگامی که از آنها برای رمزگشایی پیام استفاده شد این کلید حذف می شود.

وجود این کار اطمینان می دهد که افراد غریبه و هکر نمی توانند پیام های شما را رهگیری کنند و بخوانند و پیام هایی که میفرستید را فقط برای گیرنده شما قابل دسترسی می کند.

رمزگذاری در پیامرسان های دیگر
در حال حاضر این نوع رمزگذاری در برنامه های پیامرسان فقط در چت های یک به یک کار می کند، بنابراین باید مدتی صبر کنید تا رمزگذاری در چت های گروهی نیز اجرا شود.

فعال کردن رمزگذاری End-to-End در پیام ها

برای فعال کردن رمزگذاری End-to-End و افزایش امنیت پیامک ، هم شما و هم شخصی که به آن پیام می دهید باید از برنامه Messages استفاده کنید. شرط دوم این است که پیام ها باید در حالت RCS باشند. این به این معنی است که پیام ها به جای پیام کوتاه یا MMS با استفاده از Wi-Fi یا داده ارسال می شوند. برای انجام این کار ، باید Chat features را در برنامه Messages فعال کنید. برای فعال کردن Chat features ، این مراحل را دنبال کنید:

ابتدا برنامه Messages را باز کنید. روی منوی سه نقطه ضربه بزنید.

آموزش افزایش امنیت پیامک

Settings را انتخاب کنید. Chat features را انتخاب کنید.

آموزش افزایش امنیت پیامک

روی Enable chat features ضربه بزنید.

آموزش افزایش امنیت پیامک
آموزش افزایش امنیت پیامک

هر مکالمه رمزگذاری شده از انتها به انتها دارای یک کد تأیید منحصر به فرد است و این کد باید هم برای شما و هم برای مخاطب شما یکسان باشد. اگر می خواهید مرحله دیگری را طی کنید و آن کد را تأیید کنید ، خوب می توانید.

برای انجام این کار ، مکالمه با فرد مورد نظر را در برنامه پیام ها باز کنید و در بالا سمت چپ پنجره مکالمه باز کنید ، گزینه های More options > Details > Verify encryption را انتخاب کنید. اکنون تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با مخاطب خود تماس بگیرید و تأیید کنید که کد یکسان است. اگر خود یا گیرنده شما Chat features را غیرفعال کند ، همه قفل ها از بین می روند ، بنابراین قبل از ارسال پیام بعدی خود اطمینان حاصل کنید که آیا آنها را بررسی می کنید.

از خود و امنیت داده خود محافظت کنید

بزرگترین نگرانی در دنیای فناوری امروز است. با بیشتر و بیشتر شدن افراد در معرض نشت حریم خصوصی ، مهم است که محتاط باشید و تمام تلاش خود را برای محافظت از خود انجام دهید و رمزگذاری پیام های شما مکان بدی نیست.

منبع: makeuseof

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا