آموزش بررسی Active اکتیو بودن ویندوز 11 – چگونه بفهمیم که ویندوز 11 فعال می باشد؟

نحوه بررسی اکتیو بودن ویندوز 11

داشتن یک نسخه فعال از ویندوز 11 تضمین می کند که می توانید از همه ویژگی های رایانه خود مانند سفارشی سازی تنظیمات ظاهری و… استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که ویندوز 11 اکتیو شده است، پیدا کردن آن آسان است. در ادامه با کافه آموزش همراه باشید.

توجه کنید که فعال سازی ویندوز (اکتیو کردن ویندوز) ضروری نیست و رایانه شما با وجود اکتیو نبودن همچنان به کار خود ادامه می دهد. فعال سازی ویندوز می تواند امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

برای شروع ، برنامه تنظیمات را در رایانه خود باز کنید. برای انجام این کار ، کلید ترکیبی Windows + i را همزمان فشار دهید تا تنظیمات ویندوز باز شود. مطابق تصویر زیر در پنجره تنظیمات گزینه “System” را در نوار کناری انتخاب کنید.

اکتیو بودن ویندوز 11

در صفحه System گزینه Activation را انتخاب کنید.

اکتیو بودن ویندوز 11

حالا مطابق تصویر زیر مشاهده می کنید که در صفحه فعال سازی ویندوز 11 هستید. در اینجا وضعیت اکتیو بودن ویندوز 11 نمایش داده شده است. مطابق تصویر اگر مقابل گزینه Activation State عبارت Active به همراه تیک سبز رنگ باشد به این معنی است که ویندوز 11 شما فعال است.

اکتیو بودن ویندوز 11

اگر نسخه شما فعال نشده باشد ، پیامی را مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد ویندوز 11 شما نیاز به فعال سازی دارد. از آنجا که هنوز نسخه اصلی ویندوز 11 منتشر نشده است فعلا فعالسازی برای آن ایجاد نشده است.

کاربرانی که می خواهند به صورت قانونی ویندوز خود را فعال کنند باید لایسنس آن را از ماکروسافت خریداری کنند. البته کاربران ایرانی می توانند از فعالساز ها به صورت رایگان برای اکتیو ویندوز 11 استفاده کنند.

منبع: howtogeek

مطالب پیشنهادی ما

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا