آموزش بستن کامنت اینستاگرام و فیلترکردن کامنت های یک پست

چگونگی بستن کامنت اینستاگرام

پست هایی که ما در اینستاگرام قرار می‌دهیم بازخورد ها و کامنت هایی را بدنبال دارد. برخی اوقات ممکن است بخواهیم در اینستاگرام یک پست منتشر کنیم اما تمایلی به کامنت گذاشتن دیگران نداشته باشیم. با امکاناتی که شبکه اجتماعی اینستاگرام در اختیار ما قرار داده است می توانیم کامنت های یک پست اینستاگرامی را غیر فعال کنیم تا دیگران نتوانند برای پست ما کامنت بگذارند. در این مطلب می خواهیم به چگونگی بستن کامنت اینستاگرام بپردازیم، با کافه آموزش همراه باشید.

علاوه بر بستن کامنت اینستاگرام به صورت کلی، شما می توانید به فیلتر کردن کلمات خاص از کامنت های اینستاگرام بپردازید در زیر سعی می کنیم هر یک از روش های فیلتر کردن کامنت ها و بستن کامنت های اینستاگرام را به صورت کامل و مجزا آموزش دهیم، همچینین در صورتی که سوال یا درخواستی در مورد این مطلب آموزشی داشتید در قالب نظر در زیر همین مطلب برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما پاسخ سوال شما را بدهند.

نحوه بستن کامنت اینستاگرام

در اینجا می‌خواهیم کامنت های یک پست که قبلا قرار داده ایم را غیر فعال کنیم تا دیگران نتوانند برای آن نظر بگذارند و فقط بتوانند آن را مشاهده کنند.

۱- برای اینکار ابتدا وارد اینستاگرام خود شوید.

۲- پستی که می خواهید کامنت های آن غیر فعال شود را بیاورید و علامت سه نقطه بالا سمت راست آن را لمس کنید.[مطابق تصویر]

بستن کامنت اینستاگرام

۳- گزینه Turn off commenting را بزنید تا کامنت های آن غیر فعال شوند.

بستن کامنت اینستاگرام

دقت کنید که با این کار امکان ارسال کامنت برای پستی که قبلا گذاشته اید غیر فعال می شود و کاربران دیگر نمی توانند برای پست شما نظر بدهند.

اگر می خواهید پست جدیدی قرار دهید و از همان ابتدا قصد دارید که کامنت های پست جدید شما غیرفعال باشد به ترتیب زیر عمل کنید:

۱- ابتدا برای ارسال پست جدید اقدام کنید.

۲- بر روی دکمه Next کلیک کنید تا به بخش تنظیمات مربوط به پست جدید برسید.

بستن کامنت اینستاگرام

۳- بر روی دکمه Advanced settings کلیک کنید.

بستن کامنت اینستاگرام

۴- در بخش تنظیمات پیشرفته گزینه Turn off commenting را روشن کنید. حالا با ارسال این پست دیگر کاربران نمی توانند برای آن کامنت ثبت کنند.

بستن کامنت اینستاگرام

 

فیلترکردن کامنت های اینستاگرام

ممکن است برخی از کاربران از کلماتی نامناسب در کامنت ها استفاده کنند! خوشبختانه شبکه اجتماعی اینستاگرام این امکان را فراهم کرده است که بتوانیم کلمه های نامناسب را فیلتر کنیم و کلماتی که از نظر ما مناسب نیستند را در تنظیمات اینستاگرام وارد کنیم تا کاربران به هنگام وارد کردن کامنت نتوانند از آنها استفاده کنند. برای فیلتر کردن کلمات به ترتیب زیر عمل کنید:

۱- ابتدا وارد اینستاگرام شوید.

۲- بر روی علامت منو در بالا سمت راست کلیک کنید تا منو کشویی باز شود.

بستن کامنت اینستاگرام

۳- وراد بخش Settings شوید.

بستن کامنت اینستاگرام

۴- بر روی گزینه Privacy کلیک کنید.

بستن کامنت اینستاگرام

۵- بر روی گزینه Comments بزنید تا وارد بخش تنظیمات مربوط به کامنت ها شوید.

بستن کامنت اینستاگرام

۶- در قسمت Filters اگر گزینه Hide offensive comments روشن باشد، اگر کامنت ها دارای کلمات توهین آمیز باشند اینستاگرام به صورت خودکار واژه های نامناسب را تشخیص داده و آنها را پاک می کند.

بستن کامنت اینستاگرام

۷- شما می توانید با روشن کردن گزینه Manual filter و نوشتن کلمات و عبارات مورد نظر خود، به صورت دستی هر کلمه ای را که می خواهید فیلتر کنید. برای نوشتن چند کلمه و عبارت باید کلمات را با کاما “,” از یکدیگر جدا کنید.

 

مطالب پیشنهادی

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا