آموزش تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11 به بهترین و دقیق ترین روش

راهنمای کامل نحوه تغییر زمان در ویندوز 11

ویندوز 11 نیز مانند سایر نسخه های قبلی ویندوز برای تنظیم زمان، به طور پیش فرض از قابلیت تاریخ و زمان مبتنی بر اینترنت برای تنظیم دقیق زمان ویندوز استفاده می کند و تاریخ و ساعت ویندوز 11 به طور خودکار متناسب با محل شما تنظیم می شود. در اینجا قصد داریم به شما نحوه تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11 به طور دستی را آموزش بدهیم. در ادامه با کافه لرن همراه باشید.

نحوه تنظیم دستی تاریخ و زمان در ویندوز 11

ابتدا تنظیمات ویندوز را باز کنید. برای این کار در منوی استارت Settings را جستجو کنید ، سپس روی نماد “Windows Settings” کلیک کنید. یا می توانید کلید ترکیبی Windows+i را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11

وقتی تنظیمات باز می شود ، مطابق تصویر زیر روی “Time & Language” در نوار وظیفه کلیک کنید. سپس در ادامه روی گزینه “Date & Time” کلیک کنید.

تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11

در صفحه بعد شما باید ابتدا گزینه Set Time Automatically را خاموش کنید تا تنظیم خودکار زمان غیرفعال شود. در صورتی که برای تغییر زمان به حالت دستی پشیمان شدید می توانید این گزینه را روشن کنید تا زمان و تاریخ ویندوز 11 به صورت اینترنتی و خودکار تنظیم شود.

تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11
تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11 و غیر فعال کردن تنظیم خودکار زمان

حالا به پایین تر بروید و روی دکمه Change در مقابل گزینه Set the date and time manually کلیک کنید.

تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11
تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11

مطابق تصویر زیر پنجره “Change Date and Time” باز می شود. برای تنظیم تاریخ و زمان مورد نظر ، از منوهای کشویی استفاده کنید و سپس روی “change” کلیک کنید.

تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11
تغییر ساعت و تاریخ ویندوز 11 و ذخیره کردت تغییرات با کلیک روی Change

پس از این کار تغییر بلافاصله اعمال می شود. اگر نیاز دارید منطقه زمانی خود را نیز به صورت دستی تغییر دهید ، فقط آن را با استفاده از منوی کشویی “Time Zone” تنظیم کنید.

پس از اتمام کار ، تنظیمات را ببندید. در صورت نیاز به تغییر مجدد زمان ، فقط به مسیر Settings > Time & Language > Date & Time مراجعه کرده و روی “Change” در کنار گزینه Set the date and time manually کلیک کنید.

منبع: howtogeek

مطالب پیشنهادی ما

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا