آموزش دسته بندی چت های تلگرام اصلی | پوشه بندی و تب بندی گفتگوها

دسته بندی چت های تلگرام | پوشه بندی گفت و گو ها

بالاخره تلگرام به خواسته مخاطبانش عمل کرده و تغییرات خوبی در ظاهر این پیامرسان ایجاد کرد. از این پس شما می توانید پیامهای  خود را کاملا دلخواه دسته بندی کرده و هر گفت و گویی را در پوشه ای خاص قرار دهید. دسته بندی چت های تلگرام برای افرادی که تعداد کانال ها و گروه های آنها زیاد می باشد بسیار مفید و کاربردی به نظر میرسد. بنا بر این از این پس شما می توانید با آپدیت تلگرام خود به جدیدترین نسخه به پوشه بندی گفتوگوهای خود بپردازید. در ادامه با آموزش راه اندازی این امکان با ما همراه باشید.

چگونه چت های تلگرام خود را دسته بندی کنیم؟

1- ابتدا تلگرام خود را به جدیدترین نسخه بروز رسانی نمایید و آخرین نسخه تلگرام را می توانید از گوگل پلی دریافت کنید.

2- مطابق تصویر گزینه Settings را بزنید تا وارد تنظیمات تلگرام شوید.

دسته بندی چت های تلگرام

3- اگر تلگرام شما به جدیدترین نسخه تلگرام بروزرسانی شد باشد گزینه Folders باید مطابق تصویر وجود داشته باشد. بر روی این گزینه کلیک کنید تا وارد بخش پوشه بندی و دسته بندی چت های تلگرام شوید.

دسته بندی چت های تلگرام

4- در این قسمت شما می توانید برای دسته بندی چت های تلگرام از دو دسته بندی پیش فرض خوانده نشده و خصوصی استفاده کنید. اگر گزینه Add مقابل هر کدام از دسته بندی ها را بزنید به عنوان یک پوشه (تب) برای شما فعال می شوند.

دسته بندی چت های تلگرام

خوانده نشده: در این دسته پیام هایی که خوانده نشده اند اعم از گروه، کانال، ربات و پی وی قرار می گیرند.

خصوصی: دراین دسته پیام های پی وی (چت های خصوصی) نشان داده می شوند.

به شما پیشنهاد می شود هر دو را اضافه (add) کنید.

 

5- اگر دسته بندی جدیدی مد نظرتان است و میخواهید اضافه کنید از گزینه Create New Folder استفاده کنید. با لمس این گزینه از شما اسم فولدر (اسم دسته) در بخش Folder name درخواست میشود. به عنوان مثال آن را کانال می گذاریم.

دسته بندی چت های تلگرام

 

6- با کلیک بر روی Add Chats می توانیم انتخاب کنیم که چه نوع از پیام هایی در این فولدر قرار بگیرند. مثلا میتوانیم انتخاب کنیم که تنها کانال ها در این پوشه قرار بگیرند. بنابراین Channels را انتخاب می کنیم.سپس گزینه تایید را می زنیم. دقت کنید که در این جا دست شما برای دسته بندی گفت و گو ها باز است و شما می توانید هر نوع دسته ای را ایجاد کنید. مثلا می توانید یک پوشه مخصوص کانال ها و گروه ها بسازید یا یک پوشه فقط برای کانال ها و یک پوشه جدا فقط برای گروه ها بسازید.

دسته بندی چت های تلگرام

7-در آخر گزینه save را می‌زنیم تا تغییرات دسته بندی چت های تلگرام ذخیره شوند.

 

حالا اگر به منو اصلی تلگرام خود برگردید می بینید که پوشه بندی و تب بندی گفتگوها انجام شده و دسترسی به چت ها و گفت و گوها به شدت راحت تر از قبل شده است.

 

آموزش ویرایش دسته های (همان فولدرهای) تلگرام

ممکن است شما چندین دسته را برای تلگرام اصلی خود ایجاد کرده باشید و به هر دلیلی بخواهید این دسته بندی ها را تغییر بدهید. برای ویرایش فولدرهای ایجاد شده کافی است به قسمت تنظیمات مراجعه کرده و به بخش Folders بروید. حال می توانید تمام دسته بندی هایی که ایجاد کرده اید را مدیریت کنید.

مطالب پیشنهادی ما

 

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا