آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین (Paper Bitcoin Wallet)

در این آموزش می خواهیم نحوه ساخت ایمن ترین کیف پول بیت کوین را نشان دهیم با ما باشید با آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین

ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین :همانطور که با انواع کیف پول های بیت کوین آشنا هستید کیف پول کاغذی بیت کوین دارای امنیت بسیار بالایی می باشد و توصیه میشود که اگر می توانید به خوبی از نوشته های کاغذی مواظبت نمایید این کیف پول پیشنهاد می شود . توجه نمایید که در صورت گم شدن آن دیگر امکان بازیابی وجود ندارد پس حسابی باید حواس جمع باشید. کیف پول کاغذی بیت کوین شامل کلید خصوصی (Private Key) و کلید عمومی (Public Key) می شود که در کنار هم نوشته شده است. این کیف پول یک کیف پول افلاین است که به ان حافظه سرد (Cold Storage) نیز می گویند. چیزی که معمولا روی یک کیف پول کاغذی بیت کوین نگهداری می شود یعنی همان کلید خصوصی و عمومی است و به صورت QR Code است و شما می توانید انها را در یک فایل تکست یا فایل ورد ذخیره نمایید وسپس آنها را پرینت نمایید توجه کنید برای امنیت بیشتر باید بعد از تهیه پرینت باید فایل ها را از روی کامپیوتر پاک نمایید. شما می توانید از سرویس های اینترنتی ارائه دهنده کیف پول کاغذی هم استفاده کنید زیرا ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین معمولا در خود مرورگر شما انجام می شود پس انها هیج وقت در اینترنت منتشر نمی شوند و همانند یک نرم افزار ساخت کیف پول افلاین عمل میکند ولی برای امنیت بیشتر شما باید حافظه مرورگر را بعد از ساخت کیف پول و ذخیره اطلاعات آن پاک نمایید و هیچگاه عکسی از آن را در گوشی موبایل یا کامپیوترتان نگه ندارید.

چیزی که موجب امنیت بالای کیف پول کاغذی بیت کوین می شود این است که انها به طور کامل افلاین هستند پس از دسترس هکر ها بدور هستند و تا زمانی که کیف پولتان محفوظ است بیت کوین های شما نیز محفوظ است. تنها راه نقص امنیتی ان زمانی است که فرد دیگری کاغذی که اطلاعات را روی ان ذخیره کرده اید انرا پیدا کند یا کاغذ از بین برود.

برای دانستن موجودی خود در هر لحظه می توانید از سایت Blockchain.info استفاده نمایید به این صورت که کلید عمومی (Public Key) را در باکس جستوجو قرار دهید.

چند مورد از بهترین سازندگان کیف پول کاغذی بیتکوین :

Bitaddress.org و Walletgenerator.net از بهترین سازندگان این نوع کیف پول بیتکوین هستند که به صورت متن باز (open-source) هستند که از موتور جاوا اسکریپت خود مرورگر استفاده می کنند پس اطلاعات کیف پول در اینترنت منتشر نمی شوند. بعد از وارد شدن به هر یک از سایت های بالا موس خود را تکان دهید تا از حرکات رندم ان برای ساخت کیف پول کاغذی بیتکوین استفاده کند و درنهایت کیف  پول اماده شود.

برای مطالعه بیشتر :

بهترین کیف پول بیتکوین در سال ۲۰۱۸ چیست ؟

۵ کاربرد فناوری بلاکچین که آینده بشر را شکل می دهد

کسب درآمد از بیت کوین و بدست آوردن بیت کوین رایگان

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا