آموزش فعال کردن حالت تاریک ویندوز 11 – فعال کردن Dark Mode در Windows 11

چگونه حالت تاریک ویندوز 11 را فعال کنیم؟

یکی از ویژگی های فوق العاده مفید ویندوز 11 قابلیت دارک مود یا حالت تاریک ویندوز 11 می باشد. این قابلیت باعث می شود همه اجزای روی صفحه ویندوز به حالت تاریک و تیره شوند. ما به شما نحوه فعال کردن و غیرفعال کردن این حالت را در windows 11 آموزش می دهیم. در ادامه با کافه لرن همراه باشید.

حالت تاریک می تواند برای چشم شما بسیار مفید باشد و چشمان شما با این حالت کمی استراحت کنند! برای تغییر حالت ویندوز باید به تنظیمات مراجعه کنید و با اعمال چند تغییر اقدام به تاریک کردن فضای ویندوز کنید. مراحل زیر را برای فعال کردن Dark Mode ویندوز 11 انجام دهید:

ابتدا وارد تنظیمات ویندوز 11 شوید. شما می توانید برای ورود به تنظیمات از کلید ترکیبی Windows + i استفاده کنید.

در صفحه تنظیمات مطابق تصویر زیر از نوار کناری گزینه Personalization را انتخاب کنید تا وارد بخش شخصی سازی شوید.

حالت تاریک ویندوز 11

مطابق تصویر در صفحه Personalization روی گزینه Colors کلیک کنید.

حالت تاریک ویندوز 11

در صفحه جدید، در مقابل گزینه Choose Your Mode می توانید حالت ویندوز را تعیین کنید. اگر این گزینه را روی Dark قرار دهید، حالت تاریک ویندوز 11 فعال می شود. بلافاصله مشاهده می کنید که ویندوز شما تیره می شود و صفحه تنظیماتی که درآن هستید نیز سیاه می شود!

حالت تاریک ویندوز 11

برای بهتر شدن محیط کاربری می توانید تم ویندوز را نیز به یک تم مناسب و تیره تغییر بدهید. برای این کار روی گزینه Personalization کلیک کنید، مطابق تصویر زیر در صفحه باز شده در بخش Select a Theme to Apply تم تیره (Windows (Dark)) را انتخاب کنید.

حالت تاریک ویندوز 11

حالا تجربه کاربری بهتری خواهید داشت و تقریبا همه چیز در رایانه شما تیره نمایش پیدا می کند! در بخش زیر می توانید حالت تیره منو استارت ویندوز 11 را مشاهده کنید.

حالت تاریک ویندوز 11

منبع: howtogeek

مطالب پیشنهادی ما

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا