آموزش متحرک سازی تصاویر با نرم افزار Motion leap در اندروید_ ساخت Gif

متحرک سازی تصاویر و عکس ها در گوشی های اندروید

برنامه های زیادی برای طراحی عکس و فتوشاپ وجود دارد که شما می‌توانید به وسیله آنها عکس های خود را زیبا و جذاب کنید. بعضی از افراد دوست دارند به عکس های خود زندگی ببخشند و آنها را همانند گیف ها متحرک کنند، ما برای شما در این مطلب آموزش متحرک سازی تصاویر را با بهترین نرم افزار قرار داده ایم تا بتوانید به راحتی محیط عکس خود را زنده کنید. فقط کافی است با کافه لرن همراه شوید.

نرم افزار متحرک سازی تصاویر Motion leap
این نرم افزار کمک می‌کند تا شما به عکس های خود زندگی ببخشید.
نرم افزار Motion leap یک اپلیکیشن ویرایشگر عکس حرفه ای برای کاربران است. این برنامه هر آنچه برای ویرایش یک عکس به یک تصویر متحرک یا گیف لازم است را دارد.
Motion leap شامل مجموعه ای از جلوه ها، فیلتر ها، و ابزار های شیک برای کمک به شما در ایجاد یک تصویر خیره کننده، با استفاده از فیلتر ها و جلوه های شگفت انگیز تصویر زنده 3D است.
با استفاده از برنامه متحرک سازی تصاویر میتوانید مستقیماً آثار هنری عکس خود را به فیس بوک، اینستاگرام و… ارسال کنید و خلاقیت خود را بالا ببرید و هر تصویری را فقط با چند ضربه ویرایش کنید.

ویژگی های کلیدی برنامه Motion leap
خالق انیمیشن با پیکان های بصری، جهت حرکت عکس را تنظیم می‌کند، تعویض کننده زمینه عکس با فیلتر های خیره کننده، جلوه های انیمیشن برای عکس هایی با همپوشانی، درخشش و موارد دیگر، ویرایشگر تصویر برای انجام همه تنظیمات عکس سه بعدی لازم، طیف گسترده ای از پس زمینه های آسمان خودکار شبیه گذر زمان.
برنامه متحرک سازی تصاویر Motion leap با قابلیت هوش مصنوعی قسمت های عکس را به راحتی تشخیص می دهد و برای هر قسمت جلوه ای را که می خواهید قرار می‌دهد.

نصب این برنامه کاملاً رایگان است اما بعضی از قسمت های داخل نرم افزار احتیاج به خرید اشتراک دارد.

آموزش فعال‌سازی و استفاده از نرم افزار متحرک سازی تصاویر Motion leap

ابتدا برنامه را از لینک زیر و یا اپلیکیشن گوگل پلی نصب کنید.

متحرک سازی تصاویر
لینک دانلود نرم افزار Motion leap

سپس وارد برنامه شوید و توضیحات برنامه را رد کنید.

متحرک سازی تصاویر

پس از پایان راهنمایی های برنامه، گزینه Diverightin را بزنید.

متحرک سازی تصاویر

برنامه به صورت پیشفرض تصویری را برای شما باز می‌کند که برای شروع می توانید از آن استفاده کنید. مطابق تصویر زیر در سمت چپ و قسمت بالایی صفحه تصویر خانه ای وجود دارد که شما با زدن روی آن وارد منویی می شوید که درآن خود برنامه، تصاویری را برای شما قرار داده تا از آنها استفاده کنید.

متحرک سازی تصاویر

اما اگر می‌خواهید از گالری خود عکسی را انتخاب کنید می توانید در قسمت My Creations روی گزینه ی New Creation بزنید و آن را انتخاب کنید تا به تصاویر داخل گالری خود دسترسی پیدا کنید.

متحرک سازی تصاویر

این کار به اجازه شما برای دسترسی به گالری نیاز دارد که با زدن روی Allow (مجاز است) از سوی شما به برنامه دسترسی داده می‌شود. سپس عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید تا بارگذاری شود.

متحرک سازی تصاویر

در قسمت پایین صفحه، منویی وجود دارد که برای اضافه کردن افزونه های برنامه به تصویر است. اولین گزینه در این منو Animate نام دارد که به شما کمک می‌کند تا به حرکت تصاویر جهت دهید و قسمت هایی را که می‌خواهید حرکت کنند را انتخاب کنید.

متحرک سازی تصاویر

بعد از انتخاب Animate منوی جدیدی برای شما باز می‌شود. مطابق تصویر زیر می توانید این گزینه ها را مشاهده کنید. گزینه ها شماره گذاری شده اند و توضیحات هر گزینه را در زیر قرار داده ایم:
1. در این منو Path را بزنید تا خطوط حرکت روی تصویر مشخص شود
2. سپس با زدن Anchor که در همین منو است می توانید محیطی را که می خواهید در تصویر متحرک باشد را انتخاب کنید و محیط را با حرکت دادن لوزی های سفید کوچک و بزرگ کنید و یا با زدن روی صفحه لوزی های بیشتری ایجاد کنید و به محیط متحرک اضافه کنید.
3. قسمت Geometric قسمتی از برنامه است که نیاز به خرید اشتراک دارد.
4. قسمت Remove تمام تنظیماتی را که در این نوع ایجاد کرده اید پاک می کند.

متحرک سازی تصاویر

5. قسمت Speed می توانید حرکات تصاویر را تند و یا کند کنیم فقط کافیست نوار زیر تصویر را به چپ و راست بکشید.
6. قسمت بعدی در همین منو قسمت Freeze است. که با زدن روی آن می توانید انتخاب کنید که چه قسمتی از تصویر متحرک باشد قسمتی را که نمیخواهید متحرک باشد با کشیدن روی آن ساکن کنید.

متحرک سازی تصاویر

7. قسمت بعدی UnFreeze است می تواند به شما کمک کند تا قسمت هایی که به کمک Freeze ساکن شده‌اند را متحرک کنید.
8. در قسمت Loop میتوانید حرکات تصویر را به صورت دورانی، معکوس و ترکیبی قرار دهید.

متحرک سازی تصاویر

بعد از اعمال این تنظیمات باز به منوی اصلی بر میگردیم.

در منوی اصلی وارد قسمت Sky می‌شویم تا بتوانیم آسمان را ویرایش کنیم. این قابلیت مخصوص عکس هایی است که در آن آسمان وجود دارد. تصاویری که نماد تاج را در بالای خود دارند نیازمند خرید اشتراک هستند.

متحرک سازی تصاویر

در منوی اصلی وارد بخش Effects می‌شویم در این بخش شما دسترسی به 8 انگشت رایگان دارید و می‌توانید از این افکت ها در تصاویر استفاده کنید و با نواری که زیر صویر است افکت را کمرنگ یا پررنگ کنید. برنامه به وسیله ی هوش مصنوعی خود جای دقیق افکت را مشخص می کند.

متحرک سازی تصاویر

اکنون به قسمت Element در منوی اصلی بروید در این بخش نیز 7 اِلمنت رایگان دارید که با استفاده از آنها میتوانید به تصویر جلوه دهید.

متحرک سازی تصاویر

وقتی المنت مورد نظر را انتخاب می کنید می توانید با زدن گزینه های که زیر سطل زباله در کادر می‌بینید حرکت المنت را جابجا کنید و یا با زدن سطل زباله آن را حذف کنید.

متحرک سازی تصاویر

اگر شما از قبل اشتراکی خریداری نکرده باشید نمی توانید بیش از یک المنت اضافه کنید پس برای تغییر المنت ابتدا المنت قبلی را که در تصویر است انتخاب کنید . سپس روی گزینه Add که در نوار پایین صفحه باز شده است زده و المنت جدید را انتخاب کنید تا جایگذاری شود.

متحرک سازی تصاویر

طبق تصویر بالا شما می‌توانید با زدن روی Opacity در همان نوار اندازه المنت را تغییر دهید و آن را کوچک و بزرگ کنید. همچنین با زدن دکمه Remove می‌توانید المنت را به طور کلی حذف کنید.

به منوی اصلی برگردید و روی گزینه ی overlay بزنید. در این قسمت شما 8 گزینه رایگان در اختیار دارید با زدن هر کدام می توانید تصویر را سه بعدی کنید یا می توانید با کم و زیاد کردن نوار زیر عکس آن را پررنگ و یا کمرنگ کنید.

متحرک سازی تصاویر

در منوی اصلی گزینه جدیدی اضافه شده که می توانید به عکس ها فایل صوتی اضافه کنید به این منظور وارد بخش Beat leeps شوید.

متحرک سازی تصاویر

در این بخش تنها یک آهنگ رایگان وجود دارد. شما همچنین می‌توانید با زدن گزینه My beat در نوار وظیفه زیر تصویر آهنگ های داخل گوشی خود را به عکس اضافه کنید که این قسمت نیز نیازمند خرید اشتراک است. توجه کنید که می توانید با کم و یا زیاد کردن نوار زیر تصاویر صدای آهنگ را بیشتر و یا کم تر کنید.

متحرک سازی تصاویر

قسمت Ambience در منوی اصلی قرار دارد نیازمند خرید اشتراک است. در این قسمت صداهای طبیعت را می توانید به عکس ها اضافه کنید مثل صدای رعد و برق، باد، رودخانه و….

قسمت دیگر در منوی اصلی Camera fx است. این قسمت حرکت کلی به تصویر می دهد و شما با انتخاب هر گزینه می توانید تصاویر را به طور کلی در صفحه حرکت دهید.

متحرک سازی تصاویر

گزینه ی بعدی filters است که فیلترهای به عکس می دهد د مثل فیلتر پررنگ کردن تصاویر و یا سیاه و سفید کردن تصاویر.

متحرک سازی تصاویر

قسمت Adjust شما می‌توانید نور تصویر را کم و زیاد کنید و یا دیگر تنظیمات مربوط به نور و رنگ تصویر را ایجاد کنید.

متحرک سازی تصاویر

شما می توانید با زدن دکمه پلی که در سمت راست زیر تصویر وجود دارد مشاهده کنید که حرکت تصویر چگونه است و همچنین با زدن فلش هایی که در سمت چپ زیر تصویر وجود دارد اقدام هایی را که انجام دادید حذف یا بازگردانید.

متحرک سازی تصاویر

حال شما بعد از گذراندن تمامی این مراحل و بعد از اتمام کار میتوانید با زدن دکمه Export که در بالای صفحه سمت راست وجود دارد به صفحه ی ذخیره بروید تا فیلم ساخته شده را ذخیره کنید.

متحرک سازی تصاویر

در صفحه ذخیره گزینه هایی وجود دارد که در تصویر زیرنمایش داده شده و توضیحات آن در زیر آمده است.

1- انتخاب ذخیره به صورت فیلم

2-انتخاب به صورت گیف که قسمت Gif به خرید اشتراک نیازمند است؛

3-قسمت اشتراک گذاری محصول پایان کار شما در فیسبوک، اینستاگرام و…؛

4- قسمت اندازه دهی حالت نمایش فیلم نهایی؛

5- قسمت Duration که زمان پخش فیلم را تنظیم می‌کند

6- قسمت Quality که کیفیت نهایی فیلم را تنظیم می‌کند.

در آخر گزینه Export را زده و منتظر شوید تا فیلم ذخیره شود.

متحرک سازی تصاویر

بعد از ذخیره از شما سوال می شود که آیا تمایل به اشتراک گذاشتن آن با دیگران در فضای مجازی را دارید، یا یکی از برنامه هایی که می‌خواهید فیلم در آن منتشر شود را انتخاب کنید یا با زدن گزینه Cancel آن پنجره را ببندید و از برنامه خارج شوید.

متحرک سازی تصاویر

اکنون ویدئو داخل گالری شماست.

مطالب پیشنهادی ما
برنامه پاک کردن پس زمینه عکس در اندروید

ساخت استوری زیبا و حرفه ای با اپلیکیشن Noizz

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا