آموزش پیدا کردن آدرس IP در ویندوز 11 – یافتن انواع آی پی با چند روش

نحوه یافتن آی پی در ویندوز 11

اگر از کاربران ویندوز 11 هستید، ممکن است نیاز داشته باشید آدرس آی پی خود را بفهمید. در اینجا چند راه مناسب برای یافتن آی پی در ویندوز 11 آموزش داده می شود، در ادامه با کافه لرن همراه باشید.

آدرس آی پی خارجی و داخلی

قبل از آموزش پیدا کردن آدرس IP مهم است که بدانید چند نوع آدرس آی پی برای شما وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت به طور کلی می توان آدرس های IP شما را به 2 دسته تقسیم کرد: داخلی و خارجی.

آدرس IP خارجی شما (که به آدرس WAN شما شناخته می شود) آدرسی است که هنگام استفاده از اینترنت به دنیای خارج ارائه می دهید. بین همه دستگاه های شبکه محلی شما به اشتراک گذاشته شده است. این آدرس IP است که دیگران برای اتصال به رایانه شما از طریق اینترنت استفاده می کنند.

آدرس IP داخلی شما (یا آدرس LAN) آدرسی است که توسط روتر محلی یا مودم پهنای باند به شما اختصاص داده شده است. با استفاده از DNS پویا ، بسیاری از روترها به طور خودکار آدرس های IP مانند 192.168.1.100 را به دستگاه های موجود در شبکه محلی شما اختصاص می دهند. این آدرس توسط دنیای خارج دیده نمی شود و فقط در شبکه محلی شما (LAN) در خانه ، مدرسه یا محل کار شما استفاده می شود.

چگونه آدرس IP خارجی خود را پیدا کنیم؟

ساده ترین راه برای یافتن آدرس IP خارجی (WAN) خود استفاده از مرورگر وب است. برای انجام این کار ، مرورگر مورد علاقه خود (مانند Edge ، Chrome یا Firefox) را باز کنید و وارد وب سایت http://ifconfig.me شوید.

هنگامی که سایت بارگیری می شود ، مطابق تصویر زیر به بخش “Your Connection” نگاه کنید. شماره ذکر شده در کنار “IP Address” همان آدرس آی پی خارجی شما است. به عنوان مثال ، ممکن است چیزی شبیه “55.777.777.222” باشد.

پیدا کردن آدرس IP در ویندوز 11
پیدا کردن آدرس IP در ویندوز 11 با استفاده از وبسایت ifconfig

البته آدرس IP شما با مثال نشان داده شده در بالا متفاوت خواهد بود.

استفاده از این روش بسیار دقیق و ایمن است زیرا هر زمان که وارد یک وبسایت می شوید ، وبسایت مورد نظر آدرس IP شما را می بیند.

چگونه آدرس IP محلی (داخلی) خود را در تنظیمات ویندوز 11 پیدا کنیم؟

برای یافتن آدرس IP محلی خود، می توانید از چند تکنیک مختلف در ویندوز 11 استفاده کنید. یکی از ساده ترین راه ها این است که از تنظیمات ویندوز 11 استفاده کنید.

برای شروع ، ابتدا تنظیمات ویندوز را با فشار دادن کلید های ترکیبی Windows+i در صفحه کلید خود باز کنید. یا ، می توانید “Settings” را در منوی Start جستجو کرده و روی نماد برنامه آن کلیک کنید. وقتی تنظیمات باز می شود ، روی “Network & Internet” در نوار کناری کلیک کنید.

پیدا کردن آدرس IP در ویندوز 11
پیدا کردن آدرس IP محلی در ویندوز 11

مطابق تصویر زیر در تنظیمات شبکه و اینترنت (Network & Internet) اتصال اینترنت اصلی خود را در بالای پنجره مشاهده می کنید. در کنار نام اتصال شبکه روی “Properties” کلیک کنید.

پیدا کردن آدرس IP در ویندوز 11
پیدا کردن آدرس IP محلی در تنظیمات ویندوز 11

در صفحه ویژگی های اتصال به شبکه ، به پایین بروید و اطلاعات شبکه خود را مشاهده خواهید کرد. در کنار “IPv4 Address” آدرس IP محلی خود را با فرمت IPv4 (مانند “192.168.1.90”) مشاهده خواهید کرد و آدرس IPv6 شما دقیقاً بالای آدرس IPv4 شما ذکر شده است. (مطابق تصویر زیر)

پیدا کردن آدرس IP محلی در ویندوز 11
پیدا کردن آدرس IP محلی در تنظیمات ویندوز 11

منبع: howtogeek

مطالب پیشنهادی ما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا