اشنایی و معرفی فناوری بلاکچین به صورت مختصر و مفید

در این پست قصد داریم تا به طور کاملا مختصر و مفید به معرفی فناوری بلاکچین بپردازیم حتما شما نیز به تازگی چیز هایی راجب بیتکوین و فناوری بلاکچین شنیده اید از قبیل اینکه قیمت بیکوین در حال افزایش است و نوسانات زیادی دارد یا این که هر روز کاربرد های تازه ای برای فناوری بلاکچین کشف می شود یا بلاکچین تکنولوژی ایست که جهان را وارد مرحله تازه این می کند.

معرفی فناوری بلاکچین : یک بلاکچین یک دسته از بلوک ها (قطعه) است که به هم متصل شده اند در این جا  می توانید یک زنجیر به هم پیوسته را برای فهم بیشتر در نظر بگیرید. خب هر قطعه از این بلاکچین شامل تعداد تراکنش ها می باشد. که این یک دیتای نامتمرکز تغییر ناپذیر را ذخیره می کند و می تواند برای ساخت سند ها و تبادلات مورد استفاده قرار گیرد  که میتواند همانند یک کتاب تمام تراکش ها را در خود ذخیره کند و بین اعضای شبکه منتشر شود.  هر تراکنش می تواند مورد ارزیابی و صحت سنجی و قابلیت اعتماد قرار گیرد و شفافیت کل شبکه بسیار زیاد است .

  1. تعداد زیادی از کلاینت ها کپی از این بلاکچین را دارند
  2. دیتا بین کل شبکه منتشر می شود
  3. فرایند احراز هویت دیجیتالی بسیار قوی
  4. مدیریت شناسایی دقیق

یک بلاکچین از ۳ ویژگی برای شناسایی ساخته شده است :

  1. قرار داد هوشمند
  2. پشتیبانی از شبکه های خصوصی و عمومی
  3. مکانیزم های مورد توافق جمعی

کاربردهای فناوری بلاکچین

شناخته شده ترین کاربرد فناوری بلاکچین در بیتکوین است که در سال ۲۰۰۸ به وجود امد بیتکوین در ان موقع از طریق فناوری بلاکچین یک تجارت بی نام و ایمن را برای انتقال پول ایجاد کرد.

کاربرد های دیگری نیز وجود دارد مثل نگهداری اسناد دیجیتال و ریپل (Ripple) . تاکنون بیشتر به کاربرد فناوری بلاکچین در مباحث اقتصادی بیش از هر بخش دیگری توجه شده است و تاکنون کریپتوکارنسی های بسیاری بر پایه فناوری بلاکچین به وجود امده است که معروف ترین انها بیتکوین و اتریوم و ریپل و …. می باشد.

برای بدست اورد ارز های دیجیتال می توانید به دو صورت اقدام کنید: اول خرید انها یا روش دوم استخراج یا ماین انها

 

مطالب مفید برای مطالعه :

نگاهی به کاربردهای فناوری بلاک چین در آینده

۵ کاربرد فناوری بلاکچین که آینده بشر را شکل می دهد

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا