آموزش اضافه کردن شورتکات پوشه ها به منوی استارت در ویندوز 11

نحوه افزودن میانبر پوشه به منوی استارت در Windows 11

در ویندوز 11 امکان افزودن میانبر های مخصوص پوشه های مختلف در منوی استارت وجود دارد. شما می توانید شورتکات پوشه های موسیقی، عکس، دانلود و… را به صورت میانبر به منوی استارت ویندوز 11 اضافه کنید. در این مطلب نحوه اضافه کردن شورتکات پوشه ها آموزش داده می شود. در ادامه با کافه آموزش همراه باشید.

در ویندوز 10 می توانید میانبرهای پوشه ها را در نوار کناری شمت چپ در منوی استارت مشاهده کنید، اما در ویندوز یازده تغییراتی صورت گرفته است. شما می توانید شورتکات های پوشه های خود را به صورت یک ردیف در پایین استارت مشاهده کنید. بنظر میرست دسترسی به شورتکات ها در ویندوز 11 راحت تر و لذت بخش تر شده است.

اضافه کردن شورتکات ویندوز 11
نحوه قرارگرفتن میانبرهای پوشه ها در ویندوز 11

برای دسترسی داشتن و مشاهده این میانبرها باید آن ها را فعال کنید. برای فعال کردن میانبرها به بخش تنظیمات “Settings” ویندوز 11 بروید. بخش تنظیمات را می توانید در منوی استارت جست و جو کرده یا کلید ترکیبی Windows + i را فشار دهید.

اضافه کردن شورتکات ویندوز 11
اضافه کردن شورتکات ویندوز 11

در صفحه تنظیمات به بخش Personalization بروید و مطابق تصویر زیر سپس روی گزینه Start کلیک کنید.

اضافه کردن شورتکات ویندوز 11
اضافه کردن شورتکات ویندوز 11

مطابق تصویر زیر روی گزینه Folders کلیک کنید.

اضافه کردن شورتکات ویندوز 11
اضافه کردن شورتکات ویندوز 11

در اینجا لیستی از پوشه ها را مشاهده می کنید. اگر دقت کنید در کنار هر پوشه یک کلید قرار دارد که می توانید آن را فعال یا غیرفعال کنید. شم می توانید شوت کات پوشه های “Settings” ، “File Explorer” ،”Documents” ، “Downloads” ،”Music” ، “Pictures” ،”Videos” ، “Network” ،”Personal Folder” را بسته به نیاز خود فعال کنید.

اضافه کردن شورتکات ویندوز 11
اضافه کردن شورتکات ویندوز 11

پس از آن ، تنظیمات را ببندید. وقتی روی دکمه Start کلیک می کنید ، میانبرهای پوشه را می بینید که در گوشه پایین سمت راست منوی Start قرار دارند و در کنار دکمه روشن / خاموش قرار دارند. اگر نظر خود را تغییر دادید و می خواهید میانبر پوشه خاصی را از Start حذف کنید ، فقط کافی است به مسیر Settings > Personalization > Start > Folders مراجعه کرده و کلید کنار آن را روی “غیر فعال” تنظیم کنید. موفق باشید!

منبع: howtogeek

مطالب پیشنهادی ما

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا