بررسی کامل اپلیکیشن شاد و راهنمای قسمت های مختلف نرم افزار شبکه آموزشی دانش‌ آموز

اپلیکیشن شاد کی و چگونه فعالیت خود را آغاز کرد؟ 
با شیوع بیماری کرونا و همه گیری آن معلمان و دانش آموزان به دلیل تعطیلی مدارس. نتوانستند در مدرسه ها حاضر شوند. اپلیکیشن شاد در ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ رو نمایی شد. در ابتدا این نرم‌ افزار فقط روی برنامه‌ های پیام‌ رسان اجرا می‌ شد و کاربران باید حتما از یکی از پیام‌ رسان‌ های واتس اپ، سروش، آی گپ، روبیکا استفاده می‌ کردند تا بتوانند از شبکه شاد بهرهمند شوند. اما طولی نکشید که  اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش ساخته و از ان رونمایی شد و دانش‌ آموزان، معلمان و مدیران می‌ توانستند با نصب برنامه شاد با یکدیگر در ارتباط باشند. برنامه شاد آموزش و پرورش، همان طور که از اسم آن مشخص است، این برنامه توسط وزارت آموزش و پرورش ایران ساخته شده است و توسط تیم فنی دانشگاه صنعتی شریف پشتیبانی و امنیت آن تامین میشود.
راهنمای جامع استفاده از اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان، معلمان و مدیران
دانش‌ آموزان، معلمان و مدیرانی که برای اولین بار از این اپلیکیشن استفاده میکنند ممکن است که دچار مشکلات و یا سوالات متعددی شوند، ما در این مطلب برای هر کدام به صورت جداگانه توضیحات و آموزش هایی را قرار داده ایم تا به راحتی بتوانند از برنامه شاد استفاده کنند. شبکه ی شاد تنها یک نسخه دارد و لازم نیست که معلمان و دانش آموزان از نسخه های مختلفی استفاده کنند. و نسخه اپلیکیشن برای همه یکسان است.
برای نصب اپلیکیشن شاد کافیست روی دریافت از بازار کلیک کنید تا این برنامه مانند برنامه های دیگر بر روی گوشی شما نصب شود.
اپلیکیشن شاد
بعد از نصب و ورود به اپلیکیشن شاد تصویر زیر نمایش داده میشود که با کیلیک روی ورود به برنامه وارد صفحه بعد میشوید.
اپلیکیشن شاد
در صفحه ی بعد همان طور که در تصویر میبینید باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.
اپلیکیشن شاد
 
سپس کد 6 رقمی به شماره شما ارسال میشود که باید در صفحه جدید وارد کنید
اپلیکیشن شاد
بعد از تایید کد شما وارد اپلیکیشن می‌شوید .
برای اینکه انتخاب کنید که معلم، دانش آموز و یا مدیر هستید روی گزینه ورود به مدرسه من همانند آنچه که در تصویر زیر میبینید کیلیک کنید.
اپلیکیشن شاد
 در صفحه جدیدی که باز میشود روی گزینه افزودن کاربر بزنید .
اپلیکیشن شاد
بعد از زدن افزودن کاربر گزینه ورود برای دانش آموزان، معلمان و مدیران نمایش داده میشود و شما میباید طبق آموزش های بعدی یکی از این گزینه ها را بزنید.
اپلیکیشن شاد
سپس بد از زدن هر گزینه میبایست اطلاعات خواسته شده را مانند تصاویر زیر پر کنید.  این اطلاعات باید اطلاعات واقعی شما باشد در غیر این صورت شما به مشکل بر میخورید.
 
 اپلیکیشن شاد
اپلیکیشن شاد 
اپلیکیشن شاد
اپلیکیشن شاد
آموزش برنامه شاد برای دانش آموزان
بعد از اینکه مطمعن شدید که مدیر تان شما را در سامانه سناد ثبت نام کرده است شما میتوانید وارد برنامه  شاد شوید. روی گزینه دانش آموز زده و آن را انتخاب کنید، سپس کد ملی خود را وارد کنید. اگر مدیر مدرسه به درستی شما را در سامانه ی سناد ثبت نام کرده باشد، میتوانید بدون هیچ مشکلی بعد از نوشتن تاریخ تولد وارد اپلیکیشن شاد شوید. سپس یک نام کاربری انتخاب کنید و وارد مرحله احراز هویت شوید. 
آموزش برنامه شاد برای معلمان 
بعد از دانلود و نصب اپلیکیشن شاد وارد برنامه شوید و روی گزینه معلم زده و آن را انتخاب کنید. برای معلمان نیز مدیر مدرسه میبایست اطلاعاتشان را در سامانه سناد ثبت کند. اگر این کار به درستی صورت گیرد، معلمان به راحتی با نوشتن تاریخ تولد وارد اپلیکیشن خواهند شد و با انتخاب نام کاربری به مرحله احراز هویت میروند. که در مطالب جلو تر در باره احراز هویت آنها توضیحات بیشتری داده شده است.
 آموزش برنامه شاد برای مدیران مدارس
اگر شما مدیر مدرسه هستید قبل از هر کاری باید وارد سامانه سناد شوید تا اطلاعات معلمان و دانش آموزان مدرسه را وارد کنید. سامانه سناد که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است ساخته شده تا اطلاعات تحصیلی و آموزشی دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف را ثبت و از آن ها نگهداری کند.در سامانه سناد اطلاعات معلمان و دانش آموزان(نام، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، جنسیت، نام پدر و…)را ثبت کنید. سپس در قسمت مدیریت امور کلاس ها، کلاس هر معلم و پایه تحصیلی آن را تعیین کنید. این اطلاعات به صورت خودکار به شبکه شاد منتقل میشود.پس از گذشت از این مراحل و ثبت اطلاعات در سامانه سناد، وارد اپلیکیشن شاد شوید و نقش مدیر را انتخاب کنید. شما میبایست اول شماره تلفن خود را وارد کنید؛ سپس تاریخ تولدتان را وارد کرده و وارد برنامه شاد شوید.
چگونه در شاد احراز هویت کنیم؟
برای اینکه بتوانید احراز هویت کنید باید از قبل مدیر شما اطلاعاتتان را در سامانه سناد ثبت کرده باشد. پس از انتخاب نقش باید اطلاعات خود را وارد کنید. اطلاعاتی که شما برای احراز هویت به آن نیاز دارید کد ملی و تاریخ تولد شماست.پس از وارد کردن این اطلاعات روی دکمه ی «ورود» کلیک کنید و پس از آن میتوانید به گروه ها ی کلاسی و کانال های مدرسه دسترسی داشته باشید. فقط برای اولین استفاده  لازم است که احراز هویت خود را کامل کنید و پس از آن به راحتی میتوانید وارد برنامه  شاد شوید.
اپلیکیشن شاد چه ویژگی هایی دارد؟
آموزش و کسب علم را با وجود تعطیلی مدارس نباید تعطیل کرد. برای همین است که تمامی دانش آموزان در سراسر کشور میبایست از اپلیکیشن شاد استفاده کنند تا بتوانند با همکلاسی ها و معلمان خود در ارتباط باشند.در اینجا به چند ویژگی شبکه شاد میپردازیم:

 • امکان ارسال پیام متنی: با دانلود و نصب اپلیکیشن شاد این امکان را پیدا خواهید کرد که  به معلمان خود پیام دهید و سوال‌هایتان را بپرسید برنامه شاد از زبان فارسی پشتیبانی می‌ کند و شما میتوانید به راحتی با آن کار کنید.  این قابلیت مخصوصا مناسب دانش‌ آموزان ابتدایی است که می‌ خواهند زبان فارسی خود را تقویت کنند یا هنوز با الفبای زبان انگلیسی آشنایی ندارند.
 • امکان ارسال فیلم و عکس: برای داشتن یک کلاس درس خوب و موفق، نوشته‌ های متنی کافی نیستند. گاهی معلم‌ ها از دانش‌ آموزانشان می‌ خواهند که تمرین حل کنند یا از روی متنی یا درسی، مشق بنویسند. با امکان ارسال فیلم و عکس در شبکه شاد معلمان می‌ توانند روی نحوه‌ ی آموزش دانش‌آموزان نظارت بیشتری داشته باشند و خودشان نیز از محتواهای چند رسانه‌‌ای برای تدریس موفق‌ تر و موثرتر استفاده کنند.
 • امکان ارسال پیام صوتی: دانش‌ آموزان اول ابتدایی که هنوز خواندن و نوشتن بلد نیستند چطور؟ با دانلود اپلیکیشن شاد پیام صوتی بفرستید. هم‌ چنین، برخی مباحث بسیار مفصل و طولانی‌ اند و نوشتن آن‌ ها در پیام متنی وقت زیادی می‌ برد؛ برای همین، دانش‌ آموزان و معلمان می‌ توانند از پیام صوتی استفاده کنند تا راحت‌ تر و سریع‌ تر پیام خود را منتقل کنند.
 • امکان برگزاری پخش زنده: همه‌ گیری کرونا و تعطیلی مدارس باعث شده است کلاس‌ های درس دیگر به‌ صورت رودررو و زنده نباشد. اما با دانلود اپلیکیشن شاد و پخش زنده‌ی کلاس‌ های درسی، معلم‌ ها ارتباط بهتری با دانش‌ آموزان برقرار کرده و دانش‌ آموزان نیز در کلاس سوال‌ ها یشان را می‌ پرسند، در درس مشارکت می‌ کنند و یادگیری بهتر و عمیق‌ تری خواهند داشت.
 • امکان گرفتن آزمون: با دانلود اپلیکیشن شاد امکان گرفتن و شرکت در آزمون‌ های مختلف را خواهید داشت. هم‌ چنین ساختار شبکه شاد به شیوه‌ ای است که امکان تقلب کردن دانش‌ آموزان به حداقل می‌ رسد. آزمون ساز شاد به معلم‌ ها قابلیت ساختن آزمون‌ ها و امتحانات مختلف را می‌ دهد.
 • امکان تماس صوتی و تصویری: با دانلود شبکه شاد تماس صوتی و تصویری بگیرید و ارتباط موثرتری در کلاس درس و به‌ صورت یک‌ به‌ یک داشته باشید.
 • امکان حضور و غیاب آنلاین: حضور و غیاب وقت زیادی را از کلاس‌ های درس می‌ گیرد و به دلیل آنلاین بودن کلاس‌ ها، ممکن است اتلاف وقت بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد. برای همین، دانلود اپلیکیشن شاد  امکان حضور و غیاب آنلاین را فراهم کرده است و خود برنامه به‌ صورت خودکار، افراد حاضر یا غایب هر جلسه را ثبت می‌ کند.
 • امنیت و حفظ حریم شخصی: یکی از مشکلات پیام‌ رسان‌ های مختلف امکان دسترسی به اطلاعات دیگران با قابلیت هک شدن است. امنیت اپلیکیشن شاد توسط تیم فنی دانشگاه صنعتی شریف تامین می‌ شود و هک شاد تقریبا غیر ممکن است.
 • امکان شخصی‌ سازی: در تنظیمات شاد می‌ توانید برنامه را برای خودتان شخصی‌ سازی کنید. اعلان‌ ها و صداهای گروه‌ ها و کانال‌ های مختلف را تغییر دهید یا بی‌ صدا کنید. هم‌ چنین تنظیمات ظاهری برنامه را به دلخواه خود در آورید.
 • حجم کم: دانلود اپلیکیشن شاد تنها ۳۶ مگابایت حجم می‌ برد و نسبت به باقی اپلیکیشن‌های کلاس درس، حجم کمتری دارد و می‌ توانید حتی در صورت نداشتن حجم کافی در گوشی هوشمند خود، آن را نصب کنید.
 • استیکر های متنوع: زمان پیام دادن، استیکرهای متنوع سرعت پیام‌ دهی‌ تان را افزایش می‌ دهد. شبکه شاد استیکر های اختصاصی دارد. اگر از والدین دانش‌ آموزان هستید، لازم نیست نگران استیکر های نامناسب برای فرزندانتان باشید. تمام استیکر های شاد بررسی و تایید می‌ شوند تا محتوای نامناسبی در دسترس دانش‌ آموزان قرار نگیرد.
 • مکان ذخیره‌ ی پیام: شبکه شاد یک قسمت مخصوص برای پیام‌ های ذخیره شده دارد. فایل‌ هایی را که می‌ خواهید دوباره مشاهده یا مطالعه کنید، در این قسمت به اشتراک بگذارید تا به‌ راحتی به آن‌ ها دسترسی داشته باشید.

دانلود رایگان شاد

بسیاری از برنامه ها و نرم افزار های مدیریت کلاس و آموزشی قیمت بالا یا پرداخت درون برنامه ای دارند. اپلیکیشن شاد بدون هیچ هزینه ای در دسترس همه ی دانش آموزان، معلمان و مدیران سراسر کشور قرار گرفته است.

ساخت ایران
اپلیکیشن شاد توسط وزارت آموزش و پرورش و با کمک تیم فنی دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده است. این برنامه با در نظر گرفتن  معلمان و دانش آموزان ایرانی  برنامه ریزی شده و تدریس درس در آن به زبان فارسی میباشد.

امکان استفاده روی تمام سیستم عامل‌ ها
اپلیکیشن شاد روی همه ی سیستم عامل های اندروید، ios و وب قابل نصب بوده و از هر دستگاهی که استفاده میکنید میتوانید به راحتی اپلیکیشن شاد را نصب کنید.

قابلیت شادینو برای اشتراک‌ گذاری تجربه‌ های معلمان
شادینو یکی از جدیدترین امکانات اضافه‌ شده در آخرین بروزرسانی شاد است که در آن معلمان و مدیران می‌ توانند مطلب، مقاله یا هر نوعی از محتوا را به اشتراک بگذارند و با تبادل اطلاعات، از تجربیات یکدیگر استفاده کنند. شادینو نوعی شبکه‌ ی اجتماعی حرفه‌ ای است که با هدف بهبود فرآیندهای آموزشی و تعاملی معلمان و مدیران ساخته شده است.

نسخه‌ی وب اپلیکیشن شاد
اگر گوشی تلفن اندروید ندارید و یا به هر دلیلی به نسخه شاد اندروید دسترسی ندارید، از برنامه شاد در وب استفاده کنید. فقط کافی است به وب سایت www.web.shad.ir مراجعه کنید و شماره تلفن خود را وارد کنید  کد فعالسازی که به صورت پیامک برای شما ارسال میشود را وارد کنید و وارد پیام رسان شاد شوید. پس از  احراز حویت میتوانید از تمام برنامه های نسخه وب این اپلیکیشن استفاده کنید.

سوالات متداول در خصوص برنامه شاد

زمان ورود به برنامه و احراز هویت برنامه خطا می‌ دهد. چه کار کنم؟
اگر این اتفاق افتاد بررسی کنید ببینید آیا اطلاعات شما توسط مدیر مدرسه در سامانه سنا ثبت شده است و یا  با مدیرتان تماس بگیرید تا اطلاعات ثبت شده تان را بررسی کند شاید نیاز به ویرایش داشته باشد. 24 ساعت بعد از ویرایش اطلاعات دوباره امتحان کنید. اگر با وجود این اقدامات باز هم برای ورود به شاد دچار مشکل شدید با پشتیبانی شاد تماس بگیرید.

شماره پشتیبانی شاد چیست؟
تیم پشتیبانی اپلیکیشن شاد هر روز و از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب آماده پاسخ گویی به  سوالات شما می باشند با کارشناسان پشتیبانی تماس بگیرید. شماره‌ ی تلفن پشتیبانی شاد: ۴۳۰۸۱

چه کسانی می‌ توانند شماره‌ی موبایل مرا در شاد ببینند؟
در قسمت حریم خصوصی تنظیمات شاد این امکان وجود دارد که شما مشخص کنید که چه کسانی قادر به دیدن شماره موبایل شما باشند. حالت پیش فرض این گزینه روی «همه» قرار دارد. اگر می‌ خواهند آن را تغییر دهید، کافی است گزینه‌ ی دیگری را انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

چه کسانی می‌ توانند عکس پروفایل من را ببینند؟
در تنظیمات شاد میتوانید انتخاب کنید چه کسی عکس پروفایل شما را پس از دانلود اپلیکیشن شاد ببینند. بین  گزینه مخاطبان خودتان، همه ی افراد و هیچکس یکی را انتخاب کنید تا فقط برای گروه مورد نظر شما نمایش داده شود.

چه کسانی می‌توانند من را به گروه‌ها و کانال‌های مختلف اضافه کنند؟
در حالت پیش‌ فرض تنظیمات شاد و پس از دانلود اپلیکیشن شاد همه‌ ی افراد می‌ توانند شما را به گروه‌ ها و کانال‌ های متفاوت اضافه کنند. در قسمت حریم خصوصی و امنیت تنظیمات، انتخاب کنید که چه کسی امکان اضافه کردن شما را داشته باشد.

چطور امنیت برنامه‌ ام را افزایش دهم؟
با دانلود اپلیکیشن شاد  شما میتوانید با فعال کردن تایید دو مرحله ای امنیت حساب کاربریتان را افزایش دهید و با خیالی راحت وارد حساب کاربری شاد خود شوید.

چگونه نسخه‌ ی جدید برنامه شاد را دانلود کنم؟
برای دانلود اپلیکیشن شاد کافی است از طریق بازار آن را دانلود و نصب کنید. بازار همواره جدیدترین نسخه‌ ی اپلیکیشن‌ ها را در اختیار شما می‌ گذارند.

آیا باید برای هر سال تحصیلی جدید نسخه‌ ی جدیدی از نرم افزار شاد را دانلود کنم؟
پیش از شروع سال تحصیلی ۱۳۹۹ نسخه‌ی جدیدی از نرم افزار شاد منتشر شد که قابلیت‌ ها و امکانات جدیدی داشت و در این مقاله، آن‌ ها را بررسی کرده‌ ایم. برای این که بتوانید از این ویژگی‌ ها نهایت استفاده را ببرید، کافی است با استفاده از بازار اپلیکیشن شاد را بروزرسانی کنید.

برنامه شاد آموزش و پرورش قابلیت نصب روی ویندوز دارد؟

هنوز امکان نصب اپلیکیشن شاد روی ویندوز وجود ندارد؛ از نسخه‌ ی وب  اپلیکیشن شاد استفاده کنید یا با دانلود اپلیکیشن شاد روی گوشی‌ های اندرویدتان، از آن استفاده کنید.

چند نفر یا چه دستگاه‌ هایی به حساب کاربری من در شبکه شاد متصل هستند؟

نرم افزار شاد را باز کرده و به تنظیمات بروید. در قسمت امنیت روی «دستگاه‌ های فعال» کلیک کنید. این‌ جا می‌ توانید سایر دستگاه‌ های متصل به این حساب کاربری را ببینید. ممکن است این دستگاه‌ ها، دستگاه‌ های هوشمند خودتان باشد که قبلا با آن‌ ها وارد حسابتان شده باشید. اگر دستگاهی به حسابتان متصل است که می‌ خواهید آن را غیرفعال کنید، روی گزینه ی «غیرفعال کردن سایر دستگاه‌ ها» کلیک کنید.

چگونه از فضای ابری شخصی شبکه شاد استفاده کنیم؟

در صفحه‌ ی اصلی برنامه شاد روی «فضای ابری شخصی» کلیک کنید. در این قسمت می‌ توانید هر فایلی را که می‌ خواهید، بارگذاری کنید و از آن‌ جا برای دیگران بازنشر کنید. فایل‌ های فرستاده‌ شده در گروه را نیز می‌ توانید در فضای ابری شخصی بازنشر کنید تا به آن‌ ها دسترسی آسان‌ تر داشته باشید.

نحوه‌ ی جواب‌ دهی به آزمون‌ ها چگونه است؟

در قسمت «آزمون» صفحه‌ ی اصلی شبکه شاد می‌ توانید آزمونی را مشاهده کنید که مجاز به اجرای آن هستید. می‌ توانید اطلاعات آزمون را نیز از قبیل نام معلم، مبحث، تاریخ، ساعت شروع و پایان آزمون ببینید. پس از کلیک کردن روی «شروع آزمون» وارد ربات آزمون شده و سوالات برایتان نمایش داده می‌ شوند. با خواندن سوالات، می‌ توانید به‌ صورت انتخاب بین گزینه‌ های موجود یا تایپ کردن جواب‌ ها، جواب دهید. آزمون را با کلیک روی «پایان آزمون» تمام کنید و نتیجه‌ ی آزمون را ببینید.

چطور به‌ عنوان مدیر، معلم‌ ها را به کلاس اضافه کنم؟

به یاد داشته باشید که در مرحله‌ی نخست، باید اطلاعات معلمان و دانش‌آموزان را در سامانه‌ی سناد ثبت کنید. سپس در برنامه، شماره‌ی تلفن معلم مورد نظرتان را به‌ عنوان مخاطب ذخیره کنید؛ روی نام گروه کلاسی مورد نظرتان کلیک کنید و با کلیک روی «افزودن عضو» معلم را به کلاس اضافه کنید. در قسمت لیست اعضای گروه، نام معلم را پیدا کرده و روی علامت سه‌ نقطه‌ی کنار اسم او کلیک کنید. بین گزینه‌های موجود، گزینه‌ی «ارتقاء به مدیر» را انتخاب کنید و دسترسی‌های مورد نظرتان را برای معلم تایید و ذخیره کنید. با این کار، نقش معلم تبدیل به هدایت‌کننده‌ی گروه می‌شود.

چطور به‌عنوان معلم، دانش‌آموزان را به گروه یا کلاس اضافه کنم؟

برای این کار وارد نرم افزار شاد شوید و شماره‌ی تلفن دانش‌آموز مورد نظرتان را به‌ عنوان مخاطب ذخیره کنید. گروهی را که می‌خواهید انتخاب کنید و روی گزینه‌ی «افزودن عضو» کلیک کنید تا دانش‌آموز به کلاس اضافه شود. به یاد داشته باشید که دانش‌آموزانی که احراز هویت شاد را انجام نداده‌اند، نمی‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

چطور به‌عنوان معلم، گروه را تبدیل به کانال کنم؟

یکی از امکاناتی که با دانلود اپلیکیشن شاد به دست خواهید آورد، امکان تبدیل گروه به کانال اطلاع‌رسانی است. با انجام این کار، دانش‌آموزان امکان فرستادن پیام یا محتوای چندرسانه‌ای را نخواهند داشت و فقط مطالب و محتوایی را که شما ارسال می‌کنید، می‌بینند. برای این کار، وارد کلاس شوید و روی نام آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات گروه شوید. روی «دسترسی اعضای گروه» کلیک کنید و ارسال پیام را غیرفعال کنید و تغییرات را ذخیره کنید. برای فعال کردن ارسال پیام، مراحل گفته شده را انجام دهید و ارسال پیام را دوباره فعال کنید.

چگونه در اپلیکیشن شاد به تکالیف دانش‌آموزانم بازخورد بدهم؟

در قسمت پیام‌ها، دانش‌آموزی را که می‌خواهید برایش بازخورد بگذارید، انتخاب کنید. روی سه‌ نقطه‌ی بالای تکلیف دانش‌آموز کلیک کنید و سپس گزینه‌ی «ذخیره در گالری» را انتخاب کنید. در گالری، تکلیف دانش‌آموز را باز کنید و با قلم ویرایش، روی تکلیف دانش‌آموز یادداشت بنویسید. می‌توانید از استیکرهای مختلف نیز برای تحسین از دانش‌آموز استفاده کنید. سپس عکس را پس از ویرایش ذخیره کرده و در اپلیکیشن شاد برای دانش‌آموز بفرستید.

چطور برای دانش‌آموزانم تکلیف معین کنم؟

در صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن شاد پس از تعیین نقش خود به‌عنوان معلم، وارد بخش «تکالیف» شوید. مدرسه و کلاس مورد نظرتان را انتخاب کنید. این‌جا ربات تکلیف‌دهی برایتان باز می‌شود و به شما بین دو گزینه‌ی «افزودن تکلیف» و «نمایش تکلیف» اجازه‌ی انتخاب می‌دهد. سپس ربات از شما توضیحاتی را در مورد تکلیف می‌خواهد. باید عنوان درس، توضیحات درس، نمره‌ی تکلیف، مهلت ارسال، ساعت پایان و عنوان درس را پر کنید و توضیحاتی را برای آن بنویسید. می‌توانید فایل ضمیمه‌ای را آپلود کنید تا دانش‌آموزان توضیحات بیشتری را در مورد تکلیفات مشاهده کنند. با کلیک کردن روی گزینه‌ی «غیرفعال»، حالت تکلیف را به «فعال» تغییر دهید تا دانش‌آموزان آن را مشاهده کنند.

چگونه تکالیفی را که پیش از این به دانش‌آموزان داده‌ام، ببینم؟

در بخش «تکالیف»، مدرسه و کلاس مورد نظرتان را انتخاب کنید. در ربات تکلیف‌دهی گزینه‌ی «نمایش تکلیف» را انتخاب کنید. در این‌جا باید تکلیف مورد نظرتان را برای تغییر یا نمایش جزئیات انتخاب کنید. جدیدترین تکلیف‌ها اول از همه نمایش داده می‌شوند. با کلیک روی تکلیف‌ها می‌توانید آن را ویرایش کنید یا تکالیف ارسال‌ شده را ببینید.

شادینو در برنامه شاد چیست؟

شادینو جزو جدیدترین امکانات اپلیکیشن شاد است که معلمان و مدیران می‌توانند با استفاده از آن، با یکدیگر در ارتباط باشند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنند. شادینو اشتراک‌گذاری محتوای مربوط به آموزش را برای تمام معلم‌ها و مدیران امکان پذیر کرده است.

چگونه از شادینو استفاده کنم؟

شادینو توسط برنامه شاد اموزش و پرورش معرفی شده اما هنوز فعال نشده است. در بروزرسانی‌های بعدی اپلیکیشن شاد این قابلیت نیز اضافه خواهد شد.

چرا شادینو کار نمی‌کند؟

همان‌طور که گفتیم، بخش شادینو در نرم افزار شاد هنوز فعال نشده است. منتظر بروزرسانی‌های جدید شاد از بازار باشید.

آزمون ساز شاد چیست؟

بروزرسانی‌های جدید برنامه شاد قابلیت‌هایی را به آن اضافه کرده است که امکانات بسیاری را برای دانش‌آموزان، معلمان و مدیران به همراه دارد. آزمون ساز شاد قابلیت برگزاری آزمون‌های تشریحی و تستی را دارد. معلمان می‌توانند با طرح سوالات امتحان‌های ترم یا امتحان‌های کلاسی، سوالات را آپلود کنند و از دانش‌آموزان پاسخ‌نامه دریافت کنند.

چگونه با آزمون ساز شاد کار کنم؟

در قسمت آزمون ساز شاد مشخصات آزمون از جمله نام درس، نام یا شماره‌ی آزمون، تاریخ آزمون، ساعت شروع و پایان، مدت زمان آزمون، تعداد سوالات، نمره‌ی کلی و نمره‌ی هر سوال را وارد کنید. می‌توانید سوالات آزمون‌های در جریان را مشاهده کنید. هر وقت دانش‌آموز آزمونش را به پایان رساند، برای معلم اعلانی فرستاده می‌شود. پس از پایان آزمون، برای دانش‌آموزانتان پاسخ‌نامه را می‌فرستید تا جواب درست سوالات را متوجه شوند. در اپلیکیشن شاد می‌توانید نتایج آزمون را مشاهده کرده، نمره‌ی آزمون را ثبت کنید و با بررسی گزارش‌های امتحان متوجه شوید که دانش‌آموزان در چه سوالاتی مشکل بیشتری داشته‌اند.

مطالب پیشنهادی ما
آموزش افزایش امنیت پیامک و فعال کردن رمزگذاری End-to-End در برنامه پیام های اندروید

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا