اپل آیدی (Apple ID) چیست؟ کاربرد آن در گوشی های آیفون

اپل آیدی (Apple ID) چیست؟ کاربرد آن در گوشی های آیفون

در گوشی های آیفون برای استفاده کامل از نرم افزار ها و امکانات سیستم عامل ios نیاز به داشتن یک اکانت کاربری (اپل آیدی) میباشد، مانند سیستم عامل اندروید که برای بهره بردن از امکاناتی نظیر گوگل پلی، گوگل مپ و… به اکانت گوگل (Gmail) نیاز است. به این اکانت در گوشی های آیفون اپل آیدی (Apple ID) می گوییند. با این تفاوت که در گوشی های اندروید بدون داشتن اکانت کاربری محدودیت های زیادی برای کاربر ایجاد نمیشود ولی در گوشی های اپل بدون داشتن اکانت کاربری برای کاربر محدودیت های زیادی ایجاد میشود.

شما با داشتن یک اپل آیدی مخصوص به خود که مشخصات شما در ان ثبت شده  به راحتی میتوانید از اپ استور (App Store) و ایتونز استور (iTunrs Store) اپلیکیشن دانلود کرده و از آن استفاده و لذت ببرید.

امنیت اپل آیدی

به این ترتیب هر شخصی که دستگاهی از محصولات شرکت اپل را تهیه میکند باید حتما برای خود یک اپل آیدی بسازد. هنگام ساخت شناسه اپل از شما یک رمز عبور درخواست میشود که به هیچ وجه شما نباید این رمز را فراموش کنید البته شرکت اپل برای مشکل فراموشی رمز راه حلی قرار داده است و با استفاده از ایمیل و پاسخ به سوالات امنیتی که قبلا هنگام ساخت شناسه اپل ازشما در یافت شده میشود پسورد فراموش شده خود را بازیابی کنید.

اهمیت اپل آیدی

اپل آیدی (شناسه اپل) به قدری با اهمیت است که تمام اطلاعات شخصی کاربر به آن وابسته است به طوری که در صورت گم شدن پسورد آن شما نمیتوانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید و در صورتی که اپل آیدی خود را در یک گوشی وارد کرده باشید تمام اطلاعات شما در آن لود میشود و اگر زمانی بخواهید گوشی خود را تغییر دهید برای پاک شدن اطلاعات خود نیاز به دانستن پسورد خود میباشد.

نکته: در صورتی که گوشی آیفون دسته دوم خریداری کرده اید و در آن اطلاعات شخص قبلی وجود دارد نیاز است که حتما از فروشنده بخواهید از اکانت اپل قبلی خارج شود، این کار فقط با در دسترس داشتن رمز امکان پذیر است.

 

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا