جلوگیری از بروز رسانی خودکار نرم افزارها در پلی استور

غیرفعال کردن بروز رسانی خودکار نرم افزارها در پلی استور

در اکثر گوشی های اندرویدی، نرم افزار گوگل پلی استور به صورت پیشفرض نصب می باشد تا کاربران بتوانند همواره جدیدترین بروزرسانی های نرم افزار ها و بازی ها را در اختیار داشته باشند. اما قابلیتی که به صورت پیشفرض در اپلیکیشن اپ استور فعال می باشد، بروز رسانی خودکار نرم افزارها و آپدیت خودکار اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی می باشد. این قابلیت برای بسیاری از کاربران خوش آیند نمی باشد، زیرا با بروز رسانی خودکار نرم افزارها حجم زیادی از اینترنت کاربران مصرف می شود و این برای کاربرانی که از اینترنت های محدود استفاده می کنند نا خوشایند می باشد.

ناگفته نماند که گوگل با استفاده از سیستم هوش مصنوعی سعی می کند که بهترین زمان ممکن را برای بروزرسانی اپ ها انتخاب کند، اما همچنان بسیاری از کاربران با هر گونه آپدیت خودکار نرم افزار ها در هر زمانی مخالف هستند. به عنوان مثال در بسیاری از مواقع ممکن است شما با سیمکارت خود به اینترنت متصل باشید و از بسته های اینترنتی اپراتورها استفاده کنید، حال به محض اینکه شما به یک اینترنت وای فای متصل شوید، نرم افزارهای اپ استور در صورتی که اپدیت جدیدی در دسترس داشته باشند، شروع به بروزرسانی خودکار می کنند.

ممکن است شما در حالت عادی متوجه بروزرسانی های پلی استور نشوید، اما هنگامی که بخواهید از اینترنت استفاده کنید، متوجه افت شدد سرعت اینترنت گوشی خود شوید و این می تواند برای بسیاری از کاربران خسته کننده باشد، پس بهترین کار این است که از بروز رسانی خودکار نرم افزارها جلوگیری کنیم و این قابلیت را غیر فعال کنیم. با ما در ادامه همراه باشید.

آموزش جلوگیری از بروز رسانی خودکار نرم افزارها

۱- ابتدا نرم‌افزار پلی استور را باز کنید. پس از باز شدن نرم افزار، روی آیکون سه خطی در بالا سمت چپ کلیک کنید(مطابق تصویر). با این کار یک منو کشویی برای شما باز می‌شود. گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات گوگل پلی استور شوید.

بروز رسانی خودکار نرم افزارها
بروز رسانی خودکار نرم افزارها

۲- در قسمت تنظیمات پلی استور، گزینه Auto-update apps را پیدا کنید. با مراجعه به این قسمت می‌توانید اجازه بروز رسانی خودکار نرم افزارها را از نرم افزار بگیرید.

بروز رسانی خودکار نرم افزارها
بروز رسانی خودکار نرم افزارها

۳- در صفحه دیالوگی باز شده، سه گزینه Over any network ،over WI-FI only، Do not auto-update apps نمایان می شود. گزینه Over any network یعنی با هر اتصال اینترنتی، چه اینترنت سیم‌کارت و چه وای فای، نرم‌افزارها به روز رسانی می‌شوند. گزینه دوم over WI-FI only یعنی تنها زمانی نرم‌افزارها آپدیت شوند که شما به وای‌فای متصل باشید و گزینه Do not auto-update apps به طور کلی بروز رسانی خودکار نرم افزارها را غیرفعال می‌کند. اگر می خواهید از شر بروزرسانی های خودکار خلاص شوید این گزینه را انتخاب کنید.

بروز رسانی خودکار نرم افزارها
بروز رسانی خودکار نرم افزارها
بروز رسانی خودکار نرم افزارها
بروز رسانی خودکار نرم افزارها

توجه: اگر تمامی اپدیت های خودکار اپلیکیشن ها را غیر فعال کنید، از این پس در صورتی که بروزرسانی جدیدی منتشر شود و شما بخواهید یکی از اپلیکیشن های نصب شده بر روی گوشی خود را اپدیت کنید، لازم است که بصورت دستی این کار را انجام دهید و با مراجعه به نرم افزار پلی استور و با لمس ایکون سه خطی بالا سمت چپ، در منوی کشویی باز شده، به بخش My apps & games مراجعه نمایید و در قسمت Updates می توانید تمام برنامه هایی که برای آنها بروزرسانی موجود می باشد را مشاهده کرده و آنهایی را که نیاز دارید بروزرسانی نمایید.

مطالب پیشنهادی ما:

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا