توسط چه کسانی در واتساپ مسدود شده ایم؟ تشخیص بلاک شدن در واتساپ

چگونه بفهمیم چه کسی ما را در واتساپ مسدود کرده است؟

ممکن است برخی اوقات متوجه این موضوع بشوید که برخی افراد که قبلا با آن ها در واتساپ در ارتباط بودید، دیگر با شما تماس نمی گیرند و هیچ پیامی برای شما ارسال نمی کنند. این افراد ممکن است شما را در واتساپ مسدود (بلاک) کرده باشند!

مراحل زیر را برای فهمیدن اینکه آیا شخصی شما را در واتساپ مسدود کرده است یا خیر دنبال کنید. در ادامه با کافه لرن همراه باشید.

به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران ، پیام رسان واتساپ راهی رسمی برای اطلاع از اینکه آیا شخصی شما را در WhatsApp مسدود کرده است ارائه نمی دهد. با این حال ، مطمئناً برخی شاخص ها وجود دارند که می توانند نشان دهند آیا شخصی شما را در واتساپ مسدود کرده است یا خیر.

1- بررسی آخرین بازدید مخاطب در واتساپ

به طور کلی ، وقتی کسی شما را در WhatsApp مسدود می کند ، نمی توانید زمان آخرین بازدید “Last seen” را مشاهده کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، در پیامرسان واتساپ “Last Seen” آخرین باری است که مخاطب شما در واتساپ فعال یا آنلاین بوده است. در صورتی که متوجه شدید مخاطب شما در واتساپ فعال است و هنوز به پیام های شما پاسخ نمی دهد ، این می تواند سرنخ ارائه دهد.

بلاک شدن در واتساپ

این مخاطب ممکن است شما را در واتساپ مسدود کرده باشد،. با این حال، باید توجه داشته باشید که واتساپ گزینه ای برای مخفی کردن اطلاعات آخرین بازدید ارائه می دهد. یعنی هر کاربری می تواند تنظیمات Last seen خود را تغییر دهد. کاملاً محتمل است که این شخص به دلیل رعایت حریم خصوصی تصمیم به پنهان کردن آخرین بازدید خود گرفته باشد.

توجه: در صورتی که در واتساپ تنظیمات آخرین بازدید خود را غیرفعال کنید ، نمی توانید وضعیت “Last seen” دیگران را مشاهده کنید.

2- بررسی تصویر پروفایل مخاطب

برای تشخیص بلاک شدن در واتساپ می توان از تغییرات عکس پروفایل نیز متوجه شد. به این صورت که شما باید تصویر پروفایل مخاطبی که به آن مشکوک هستید را مشاهده کنید.

در صورتی که تصویر مخاطب برای شما بروز نشود و همان پروفایل قدیمی آن باشد، ممکن است شما را در واتساپ مسدود کرده باشد. اما اینکه چگونه بفهمیم تصویر پروفایل برای ما بروز نشده است راهکاری ساده دارد!

از یکی از دوستان خود بخواهید که مخاطب مورد نظر شما را با واتساپ گوشی خود بیاورد. در صورتی که عکس پروفایل آن در گوشی دوست شما متفاوت و بروز شده بود می توان به این قطعیت رسید که مخاطب مورد نظر شما را در واتساپ مسدود کرده است!

3- روش ارسال پیام با واتساپ

یک راه خوب دیگر برای اینکه بفهمید شخصی شما را در WhatsApp مسدود کرده است این است که یک پیام در واتساپ برای شخصی که فکر می کنید شما را بلاک کرده است ارسال کنید.

برای این کار باید بعد از ارسال پیام در واتساپ تیک های مربوط به پیام را بررسی کنید. به تصویر زیر دقت کنید.

وقتی اولین علامت تیک را مشاهده می کنید ، فقط تأیید می کند که پیام شما از تلفن شما ارسال شده است. تیکدوم تأیید می کند که پیام شما توسط تلفن گیرنده دریافت شده است ، به این معنی که شما در واتساپ توسط مخاطب مورد نظر مسدود نشده اید.

به این ترتیب اگر شما توسط مخاطب مورد نظر مسدود شده باشید، هیچگاه تیک دوم زده نمی شود!

4- روش برقراری تماس در واتساپ

اکنون که نسبت به مسدود شدن یا عدم مسدود شدن شما در پیامرسان واتساپ درک خوبی دارید ، زمان آن رسیده است که این موضوع را با تماس از طریق واتساپ با مخاطب مورد نظر خودد بررسی کنید.

با شخصی که فکر می کنید شما را در واتساپ مسدود کرده است تماس بگیرید و از نزدیک مشاهده کنید که هنگام تلاش برای تماس با این فرد چه اتفاقی می افتد. آیا احساس می کنید تماس های شما به این مخاطب شما نمی رسد؟ این یک نشانه خوب دیگر است که ممکن است شما در WhatsApp مسدود شده باشید.

5- روش اضافه کردن مخاطب به گروه واتساپی

یک راه نسبتاً مطمئن برای تشخیص بلاک شدن در واتساپ توسط مخاطب های شما این است که شخص مورد نظر را به گروه WhatsApp اضافه کنید. برای این منظور ، می توانید یک گروه WhatsApp جدید ایجاد کرده و سعی کنید این شخص را به گروه اضافه کنید.

در صورتی که فرد شما را در واتساپ مسدود کرده باشد ، نمی توانید این شخص را به گروه اضافه کنید و پیام خطای “Could Not Add Contact” را در تلفن خود مشاهده خواهید کرد.

نتیجه گیری

از آنجا که واتساپ هیچ امکانی را به طور رسمی برای تشخیص بلاک شدن قرار نداده است، نمی توان به طور صددرصدی و تنها به یک روش به این نتیجه رسید که کاربری شما را در واتساپ مسدود کرده است!

به صورت جداگانه هیچ یک از روش های فوق نمی تواند به طور قطعی تأیید کند که شخصی شما را در WhatsApp مسدود کرده است. با این حال ، شما باید بتوانید از ترکیبی از روش های فوق برای رسیدن به یک نتیجه منطقی در مورد مسدود شدن یا عدم مسدود شدن شما در WhatsApp استفاده کنید.

به عنوان مثال ، پیام واتساپی که توسط شما ارسال شده اما فقط یک تیک خورده باشد، همچنین تماس های واتساپ شما با فرد مورد نظر برقرار نمی شود و هنگام اضافه کردن فرد به گروه واتساپی، چنین اتفاقی نمی افتد. این ها با هم نشانه مطمنی برای مسدود شدن توسط شخصی در WhatsApp است.

منبع: techbout

مطالب پیشنهادی ما

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا