راه حل های جلوگیری از فیشینگ حساب های شما – آموزش امینت در فضای مجازی

راه های جلوگیری از فیشینگ

اقدامات لازم برای جلوگیری از فیشینگ
سالانه افراد زیادی گرفتار حملات فیشینگ می شوند، اگر می خواهید درباره فیشینگ و راه های جلوگیری از آن بدانید با کافه لرن همراه شوید.

فیشینگ چیست؟ چگونگی جلوگیری از فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی
رمزگیری یا فیشینگ و یا تله‌گذاری، به تلاش برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه ، اطلاعات حساب بانکی و مانند آن ها از طریق جعل یک وبگاه، آدرس ایمیل و مانند آن‌ها گفته می شود. گفتار ساده تر هنگامی که شخصی تلاش کند دیگری را فریب دهد و اطلاعات شخصی او را در اختیار بگیرد حمله فیشینگ رخ می دهد. شبکه‌های اجتماعی و درگاه های پرداخت اینترنتی آنلاین از جمله اهداف حملات فیشینگ هستند. همچنین ایمیل هایی که با هدف فیشینگ ارسال می شوند دارای پیوندی به یک وبگاه هستند و در اکثر مواقع حاوی بدافزار هستند.

حملات فیشینگ چگونه صورت می گیرد؟
فیشینگ یا سرقت آنلاین، در عمل به صورت کپی دقیق رابط گرافیکی یک وبگاه معتبر مانند بانک‌های آنلاین انجام می شود. در ابتدا کاربر از طریق ایمیل یا آگهی های تبلیغاتی سایت‌های دیگر، به این صفحات قلابی راهنمایی می شود. سپس از او می خواهند تا اطلاعاتی را که می تواند مانند اطلاعات کارت های اعتباری مهم و حساس باشند را آنجا وارد کنند. در صورتی که کاربر گمراه شود و اطلاعات شخصی خود را وارد کند، فیشر ها به اطلاعات شخصی او دسترسی پیدا می‌کنند. از جمله سایت هایی که مورد هدف این کار است سایت های پی پال، ای بی، بانک های آنلاین و مانند اینها است.

اطلاعاتی که سایت‌های فیشینگ ممکن است از شما بخواهند:
نام کاربری و رمز عبور شما، شماره تلفن همراه شما، شماره هایی که مرتبط با حساب های بانکی شما میباشد ، کدهای خصوصی مربوط به هر شخص، شماره های مربوط به کارت های اعتباری، تاریخ تولد شما، اطلاعات مربوط به هویت شما، پرسش سوال هایی مانند آنچه شما دوست دارید؟ و درخواست اطلاعات خانوادگی شما (نام پدر و مادر و…)

چگونه متوجه سایت فیشینگ شویم؟
یکی از اصلی ترین راه های پی بردن به جعلی بودن وبگاه های پرداخت این است که بدانید دامنه وبگاه شاپرک فقط (ir.) است. بنابراین در صورتی که با دامنه های com ، .org. و یا دامنه های دیگر مواجه شدید، قطعا درگاه پرداخت جعلی است. مشاهده اینکه آیا دامنه اصلی دقیقا برابر shaparak.ir است، برای مطمعن شدن از اصلی بودن درگاه پرداخت کافی است. ممکن است بخواهید جهت بررسی اصلی بودن وبگاه پرداخت، ابتدا رمز دوم خود را اشتباه وارد کنید و اگر پاسخ درگاه به شما «رمز وارد شده صحیح نمی باشد » بود، فرض را بر این بگیرید که درگاه اصلی میباشد، اما این روش قابل اطمینانی نیست. زیرا که شخص هکر می تواند تمام پاسخها را به «رمز وارد شده صحیح نمی باشد » تغییر دهد یا اینکه پاسخها را به صورت تصادفی به شما نشان دهد.
شما باید رمز دوم یکبار مصرف (رمز پویا) کارت بانکی خود را فعال کنید تا هنگامی که اطلاعات کارت بانکی شما به سرقت رفت، سارقان نتوانند مبلغ زیادی از حساب شما برداشت کنند. سقف تراکنش غیرحضوری بدون رمز دوم پویا و با رمز دوم ایستا برای تمامی بانکها به مبلغ 100 هزارتومان کاهش پیدا کرده است.

شیوه های فیشینگ
جعل و دستکاری پیوندها و آدرس‌ها:
این روش یکی از پر کاربرد ترین روش های فیشینگ است. در این روش، آدرس ها و پیوند های سازمان ها و شرکت هایی که جعلی و غیر واقعی هستند از طریق ایمیل ارسال می شوند. این آدرس ها با آدرس های اصلی تفاوت چندانی ندارند و تفاوت آنها تنها در یک یا دو حرف می باشد.

گریز از فیلترها:
فیشرها برای جلوگیری از شناسایی متن‌های پی در پی فیشینگ در ایمیل‌ها توسط فیلترهای ضد فیشینگ از تصویر  به جای نوشته استفاده می‌کنند.

جعل وبگاه:
برخی از فیشرها از جاوا اِسکریپت برای تغییر نشانی در نوار آدرس مرورگر استفاده می کنند تا هیچ جای شک و شبهه ای برای قربانی نماند. یک مهاجم حتی می تواند به کمک تزریق اسکریپت (کد های برنامه نویسی شده) از طریق وبگاه از ایرادهای موجود در اسکریپت های یک سایت معتبر علیه خودش استفاده کند. در این نوع از فیشینگ، کاربر باید در بانک خود لاگین شود. و همه چیز در ظاهر بسیار عادی به نظر می‌رسد. از آدرس وبگاه گرفته تا گواهینامه امنیتی (به انگلیسی: Security Certificates). اما در واقعیت، پیوندی که آن وبگاه دارد دستکاری می‌شود تا با استفاده از عیب‌های که در اسکریپت‌های آن وبگاه وجود دارد ، حمله انجام شود. با این حال این روش نیازمند دانش و آگاهی بسیار بالایی می باشد. از این روش در سال ۲۰۰۶ برای حمله به وبگاه پی‌ پال استفاده شد.

فیشینگ تلفنی:
همه حملات فیشینگ از طریق وبگاه های قلابی صورت نمی‌گیرند. پیام هایی که در ظاهر از طرف بانک فرستاده می‌شوند، از کاربران می‌خواهند تا مثلا به خاطر مشکلاتی که در حسابشان ایجاد شده شماره ی خاصی را شماره گیری کنند نیز می‌تواند حمله فیشینگ باشد. قبل از گرفتن شماره، که متعلق به فیشر است و با سرویس صدا روی پروتکل اینترنت فراهم شده است، از کاربر می‌خواهد تا شماره حساب و پین (PIN) خود را وارد کند.

فیشینگ نیزه‌ای:
فیشینگ نیزه‌ای (Spear Phishing) تلاش‌های فیشینگ برای افراد یا شرکت‌های خاص، «فیشینگ نیزه‌ای» (یا «هدفمند») نامگذاری می‌شود. برخلاف فیشینگ فله ای، مهاجمان فیشینگ نیزه ای، بیشتر برای افزایش احتمال موفقیت از هدف خود، اطلاعات شخصی، گردآوری کرده و از آن استفاده می کنند.
گروه خرس فانتزی روسیه از روش فیشینگ نیزه ای برای هدف گرفتن ایمیل های ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون در هنگام انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا (۲۰۱۶) استفاده کردند. آن ها به بیش از ۱۸۰۰ حساب کاربری گوگل هجوم بردند و دامنه accounts-google.com را برای تهدید کاربران هدف، به کار گرفتند.

جلوگیری از حملات فیشینگ ایمیل
حملات فیشینگ پیچیده‌تر از قبل شده و در حال افزایش یافتن است. حملات فیشینگ یکی از متداول ترین چالش‌های امنیتی برای شرکت ها و افراد است. سالانه با استفاده از حملات فیشینگ از شرکت ها میلیارد‌ها میلیارد دلار کلاهبرداری می شود .
در سازمان‌ها جهت جلوگیری از این حملات استفاده از فناوری های پیشرفته امنیتی مانند تایید هویت کاربر، دروازه ایمن ایمیل و … بسیار مهم است. متاسفانه کلاهبرداری های فیشینگ از طریق ایمیل همچنان ادامه دارد. Verizon نشان داد که تقریبا 30 درصد از گیرندگان، ایمیل‌های فیشینگ را باز می کنند.
در ادامه دستورالعمل‌هایی برای حفظ امنیت بیان شده است.

روش های جلوگیری از حملات فیشینگ ایمیل
قبل از کلیک کردن حتما فکر کنید.
ایمیل های فیشینگ پیچیده تر از قبل شده که ممکن است شما را با لینک هایی که در ایمیل است وارد وب سایت جعلی که دقیقا مانند نسخه اصلی است هدایت کنند. کلیک کردن روی لینک های تصادفی کاری صحیح و هوشمندانه نمی باشد. برای اینکه با اطمینان و خیال راحت وارد سایت اصلی شوید عجله نکنید و هوشمندانه اقدام کنید. بهترین کار این است که روی لینک های ناشناس کلیک نکنیم و یک مرورگر امن را جهت دسترسی به وب سایت استفاده کنیم.
گاهی ممکن است مجرمان سایبری به عنوان کارمند از شما بخواهند برای تغییر و یا تایید اطلاعات خود بر روی لینکی کلیک کنید.

انتظارات غیرمنتظره
در بیشتر مواقع حملات فیشینگ در یک سند یا ایمیلی همانند درخواست تغییر رمز، سوابق بانکی و… که شخص انتظار آن را داشته است پنهان شده است.
قبل از بازکردن هرگونه لینکی علی الخصوص ایمیل های ناشناس، آدرس فرستنده ایمیل را بر رسی کنید. از ابزار های رایگانی که در دسترس قرار دارند جهت اسکن پیوست‌ ایمیل ها استفاده کنید. آدرس ایمیل فرستنده امکان دارد که شبیه به آدرس ایمیل رسمی شرکت باشد.

شرکت هایی که قانونی هستند، هیچ گاه اطلاعات حساس را از طریق ایمیل درخواست نمی کنند. هیچ وقت اطلاعات حساس خود را با ایمیل برای کسی ارسال نکنید. ایمیل هایی که اطلاعات حساس مانند مشخصات کارت اعتباری و… را از شما درخواست می‌کنند، کلاهبردار هستند.

دامنه‌های ایمیل را بررسی کنید
آدرس فرستنده ایمیل را بررسی کنید. اگر ایمیلی از یک منبع نامعتبر دریافت کرده اید یا با ایمیل هایی که قبلا دریافت کرده اید همخوانی ندارد، باید آگاه و هشیارانه عمل کنید. امکان اینکه یک ایمیل در ظاهر مشروعیت داشته باشد ولی با بررسی دقیق مشخص شود که دامنه نامعتبر است.

به نحوه نگارش توجه کنید
یکی از ساده ترین راههای شناسایی ایمیل های کلاهبرداری توجه به نحوه نگارش و گرامر است. بیشتر وقت ها هکر ها افراد بی سواد را مورد هدف قرار می دهند.

شرکت های قانونی شمارا را مجبور به دانلود اسپم نمی کنند. بعضی از ایمیل ها با کلیک،شما را وارد یک وب سایت و یا یک صفحه وب جعلی می کنند. در این حالت کل ایمیل به صورت یک لینک خواهد بود. اگر در هر جای صفحه ایمیل کلیک کنید به صورت خودکار پیوستهای اسم مرا دانلود کرده یک سایت نا امن هدایت می شوید نطفه

بررسی تطابق متن لینک با URL معتبر(اصلی)
آدرس‌های URL را دوباره بررسی کنید. اگر با URL ای که نمایش داده می شود یکسان نباشد، نشانه ای است که شما را به وب سایتی هدایت کند که نمی خواهید از آن بازدید کنید. بنابراین اگر لینک با متن ایمیل مطابقت نداشته باشد به آن اعتماد نکنید.
وجود SSL چیزی درباره قانونی بودن سایت به شما نمی گوید. گواهی نامه SSL/TLS رمزگذاری ارتباط بین مرورگر و سرور است که جلوگیری از نفوذ مهاجمان را به عهده دارد.
برای بررسی اینکه آیا وبسایت امن است یا نه، ما توصیه می کنیم قبل از هر کاری و قبل از از کلیک بر روی آن، آدرس اینترنتی را بررسی کنید.

مراقب روش های ارعاب کننده باشید
وعده‌های ثروت فوری یا برنده شدن صدها میلیون در قرعه‌کشی، یکی از روش های متداول است که اکثریت مردم از آن استفاده می کنند.
هکرها با استفاده از روش های مختلف که شامل ارسال پیام‌های فروش داری است و باعث ایجاد نگرانی در کاربران می شود سعی در گرفتن اطلاعات حساس آنها دارند.

چندنکته برای جلوگیری از فیشینگ، نفوذ بدافزار، کلاهبرداری و هک در هنگام خرید آنلاین
در ایام تعطیلات خریداران مشغول خرید هستند مجرمان سایبری نیز بیکار ننشسته اند به دنبال کلاهبرداری و سرقت اطلاعات هستند . به همین خاطر در اینجا مطالب و نکاتی برای داشتن یک خرید آنلاین ایمن قرار داده ایم، پس با ما همراه باشید.
فروشگاه shopify پیش بینی کرده است که در سال 2018 فروش آنلاین آنها 23 بیلیون دلار و بیشتر از فروش سال 2017 خواهد بود و با افزایش تعداد خریداران آنلاین، تقاضای مجرمان اینترنتی برای مورد هدف قرار دادن فروشگاه آنها نیز زیاد می شود. این امر منتهی به طراحی تاکتیک های جدید جهت دور زدن آنتی ویروس‌ها، ضربه زدن به فیلترهای وب و یا گمراه کردن خریداران مى شود تا از این روش مجرمان بتوانند اطلاعات مشتریان را به سرقت ببرند.
کلاهبرداری‌های اینترنتی از همیشه ساده‌تر شده است و حتی افراد آموزش دیده هم امکان دارد در دام این حملات قرار بگیرند.

8 توصیه امنیتی برای خریداران آنلاین
1) برای خریدهای آنلاین خود اعتمادی به نرم‌افزارهای موبایل نکنید. برنامه های خرید جعلی به طور روز افزون در حال افزایش هستند. اما در این ایام تعطیلات خطر آنها بیشتر نمایان می شود. اگر میخواهید خرید ایمن داشته باشید از اپلیکیشن های خرید آنلاین شرکت ها استفاده نکنید و تا جایی که امکان پذیر است فقط از وب سایتهای رسمی خرید کنید.

2) مواردی را پیدا کنید که در سایت‌هایی یافت می شوند که شناخته شده اند.
به عنوان مثال اگر به دنبال یک چیز عمومی مثل یک آداپتور هستید بهتر است در یک سایت معتبر نظیر آمازون به دنبال یک آداپتور ارزان قیمت بگردید و به سایت‌های ناشناخته اعتماد نکنید حتی اگر قیمت آن کمی بالا تر از سایت های دیگر است، باز هم بهتر است به سایت‌های معتبر اعتماد کنید تا اذیت نشوید.

3) مرورگر اینترنت خود و همچنین ابزارهای جانبی آن را بروز‌رسانی کنید
کویسیک گاروسامی مدیر ارشد فناوری شرکت “منلوسکیوریتی” اعلام کرد: یکى‌از خطرات عمده بدافزار‌ها مربوط به کاربران اینترنتی است. او گفت: اطمینان حاصل کنید که مرورگر خود را بروز رسانی کرده اید.
وى همچنین توصیه کرد که باید نسخه‌ای از Adblocker را نصب کنید و از آن برای مشاهده سایت‌های نا آشنا و مشکوک استفاده کنید تا مطمعن شوید که شما یک خرید آنلاین امن را انجام می‌دهید. او همچنین افزونه‌ای به نام Lightbeam را پیشنهاد مى‌کند. این افزونه از شما زمانى که آنلاین هستید مراقبت کرده تا بدانید چه کسی و چه چیزی شما را ردیابی می کند.

4) در هیچ برنامه ى مشکوکى حتی برای تخفیف ثبت نام نکنید
گاروسوامی همچنین گفت اگر برنامه‌ها یا سایت‌هایی که از آنها خرید میکنید اطلاعاتی فراتر از اطلاعاتی که مربوط به خرید شماست می خواهند به آنها مشکوک شوید. در بعضی مواقع امکان دارد اطلاعات شما را به افراد دیگری بفروشند. دقت کنید تا قبل از اینکه هر گونه اطلاعاتی به یک وب سایت بدهید، سیاست حریم خصوصی آن را بررسی کنید.
اگر سایتی دارای سیاست بخشودگى در برابر چیزهایی مانند سرقت و یا فروش اطلاعات شخصی شما باشد بهتر است خرید خود را در جایی دیگر انجام دهید.

5)یک فیلتر وب در بین خودتان و اینترنت قرار دهید
Quad9 یک سرویس تامین کننده DNS است که با استفاده از پایگاه اطلاعات تشکیل شده از سایت‌های زیادی نزدیک به 20 فروشنده محصولات امنیتی یک فیلتر امن بین شما و وب سایت‌ها‌ قرار می‌دهد تا برای زمانی که افرادی می خواهند به شما آسیب بزنند، ایمن باشید.
در این صورت اگر شما روی یک لینک بد کلیک کنید و یا یک وب سایت بد را باز کنید ترافیک شما را متوقف می‌کند و به شما می‌گوید که چه عملیاتی در حال انجام شدن است. این سرویس رایگان است و بسار ساده راه اندازی می‌شود، از این رو هیچ بهانه ای برای اضافه نکردن این لایه امنیت که برای خرید های آنلاین شماست وجود ندارد.

6) یک مدیر رمز عبور دریافت کنید
تغییر دادن رمز‌های عبورتان بعد از هر بار خرید آنلاین یک ایده خوب است اما بهتر است یک برنامه مدیریت‌کننده رمز عبور داشته باشید.

7) با استفاده از واى‌فای عمومی خرید نکنید
بیشتر افراد از وای فای عمومی برای خرید استفاده می‌کنند که این کار موجب غافلگیری آنها می‌شود، وای فای عمومی خطرناک است بخصوص اگر شما کار های مهم خود از جمله خرید های آنلاین را با آن انجام دهید.
وای‌فای نا‌امن موجب میشود که مهاجم با استفاده از روش حمله “مرد میانی” اطلاعات ورود به سیستم شما، رمز ها و اطلاعات کارت های بانکی شما را به سرقت ببرد. اگر شما مجبور به استفاده از وای‌فای عمومی برای خرید های آنلاین خود هستید از امنیت شبکه ای که باید در آن لاگین کنید، اطمینان حاصل کنید.

8) همیشه به عبارت HTTPS در سایت‌ها دقت کنید
عبارت http یک پیشوند است که همه کاربران با آن آشنا هستند اما https یک نوع پروتکل امن و ارتباط امن میان مرورگر شما و سایت ایجاد می سقکند. اگر سایتی را که می‌خواهید از آن خرید کنید از پروتکل امن https استفاده نمی‌کند بهتر است از آن خرید نکنید.
مرورگر وب گوگل کروم و دیگر مرورگر‌ها در صورت عدم استفاده یک سایت از https به شما اخطار می‌دهند و این کار شما را آسانتر کرده‌است.

کلاهبرداری های ویزینگ
Vishing (صوتی یا VoIP فیشینگ) نسخه صوتی فیشینگ ایمیل است. “V” مخفف صدا است، اما در غیر این صورت، تلاش برای کلاهبرداری یکسان است. این کلاهبرداری تلفنی است که در آن افراد با انتقال اطلاعات با ارزش مالی یا شخصی به کلاهبرداران فریب خورده یا ترسیده‌اند.

آموزش محافظت از خود در برابر کلاهبرداری های vishing:
هیچ گاه از طریق تلفن اطلاعات شخصی‌تان را به کسی ندهید. اگر از شرکتی با شما تماس گرفتند و اطلاعات شما را خواستند قطع کنید، و به دنبال اطلاعات آن شرکت در وب سایت ها باشید و با شماره اصلی شرکت که در وب‌سایتش قرار داده شده تماس بگیرید تا مطمعن شوید این یک تماس و درخواست قانونی بوده است. هیچ گاه با شماره‌ ی تماس گیرنده تماس نگیرید. هنگام جست و جوی وب سایت شرکت مطمعن شوید که امری مشروع است. وب سایت هایی که جعلی هستند غالبا دارای اشتباهات زیاد و علامت های مختلفی است.

کلاهبرداری با عنوان تماس پشتیبانی
تماس‌های پشتیبانی، پشتیبانی فنی زمانی است که یک کلاهبردار با قربانی بالقوه تماس می‌گیرد و ادعا می‌کند که از یک شرکت امنیتی معتبر است. آنها دروغ می‌گویند که بدافزاری را در رایانه قربانی پیدا کرده اند.
این جنایتکار وانمود می‌کند که با نصب یک نوع نرم افزار از راه دور روی دسک تاپ کاربر، راه حل این مشکل را ارائه داده است. اما کاربر با نصب آن نرم افزار این اجازه را می‌دهد تا سارق به خاطر نصب بد افزار واقعی به رایانه دسترسی داشته باشد. . به علاوه این سارقان گاهی بعد از تلاش برای نصب نرم افزار های مخرب بر روی دستگاه شما، اغلب برای رفع مشکل ایجاد شده از شما درخواست هزینه می‌کنند.

آموزش محافظت از خود در برابر کلاهبرداری تماس پشتیبانی فنی:
اگر شخصی با شما تماس گرفت و ادعا کرد در یک شرکت خاص و مشهور کار می‌کند، و از جانب آن شرکت با شما تماس گرفته است، بهتر است که تماس را قطع کنید و بگویید با آنها تماس خواهید گرفت و بلافاصله شماره را به صورت آنلاین جست و جو کنید.

کلاهبرداری با اعلان پاپ آپ
هنگامی رخ می دهد که شخص در حال مرور اینترنت است و می بیند که یک تبلیغ کوچک یا یک گرافیک در صفحه نمایش خود ظاهر می‌شود. معمولا پاپ آپ ها مربوط به مطالبی است که مشاهده می‌کنید و به وب سایت دیگری با محتوا یا کالای مشابه مربوط به آن محتوا پیوند دارند.
پاپ آپ های مخرب می تواند بسیار مزاحم باشد و بستن پنجره های بازشده را برای کاربر دشوار می کند. این پنجره‌های بازشده ممکن است پیامی را نشان دهند که رایانه به بدافزار آلوده‌شده است و برای کمک به رفع بدافزار شماره تلفن هایی را ارائه می دهد. غالباً ، مجرمان سایبری باعث می شوند پاپ آپ ها به نظر برسند که از یک منبع قابل‌اعتماد ، مانند محصولات خود نورتون ، به امید ظاهر قانونی برخوردار باشند.

آموزش محافظت از خود در برابر کلاهبرداری های پاپ آپ
پیام را از نزدیک بررسی کنید. به دنبال علائم آشکار کلاهبرداری مانند املای ضعیف ، تصاویر غیرحرفه‌ای و دستور زبان بد باشید. به یاد داشته باشید ، اگر شک و تردید دارید ، هرگز روی پاپ آپ کلیک نکنید. در عوض ، نرم‌افزار آنتی‌ویروس خود را بازکرده و یک سیستم Scan را اجرا کنید. پنجره‌های بازشونده فقط در واسط داشبورد امنیت Norton ظاهر می شود ، و هرگز از یک مرورگر وب یا برنامه های دیگر آشکار نمی‌شوند. علاوه بر این ، پشتیبانی مشتری Norton هیچ گاه پاپ آپ های ناخواسته را برای کاربران ارسال نمی‌کند که اعلام می‌کند در صورت دسترسی از راه دور ، رایانه یک کاربر را تعمیر می‌کند.

کلاهبرداری در نتایج جستجو جعلی
شرکت‌های کلاهبرداری در اغلب اوقات از تبلیغات جستجوی پرداخت‌شده برای “خدمات پشتیبانی” خود استفاده می‌کنند ، انگار که این شرکت‌ها شناخته‌شده و قانونی هستند. این لیست‌های پرداخت‌شده می توانند در بالای صفحه نتایج جستجو ، یک مکان اصلی ظاهر شوند. این نتایج ، که می‌تواند بسیار واقعی به نظر برسد ، می‌تواند نویددهنده حمایتی باشد که به نظر می‌رسد خیلی خوب باشد ، به امید اینکه فریب این کلاه برداران را نخوریم ، نگرانی اصلی قربانیان تعمیر رایانه است. متأسفانه ، هنگامی‌که روی تبلیغ کلیک می‌کنید ، ممکن است بدافزارها شروع به بارگیری در دستگاه شما کرده و امنیت اطلاعات شمارا به خطر بیاندازند و بر مشکلات رایانه خود بیفزایند.

آموزش محافظت از خود در برابر کلاهبرداری در نتایج جست و جو جعلی
URL را از نزدیک بررسی کنید. سازندگان وب‌سایت‌های جعلی گاهی اوقات چیزی را بنام typo squatting امتحان می‌کنند ، جایی که نام دامنه‌ای را که شبیه آدرس URL سایت اصلی است کپی برداری و ثبت می‌کنند. د. از یک سرویس جستجوی ایمن مانند جستجوی ایمن Norton استفاده کنید ، تا بدانید که آیا این سایت وجود دارد یا خیر

فیشینگ در اصل یک بازی آنلاین است و فیشرها چیزی جز هنرمندان فنی و دزد هویت نیستند. آنها از هرزنامه‌ها، وب‌سایت‌های مخرب، پیام‌های ایمیل و پیام‌های فوری استفاده می‌کنند تا افراد را وادار کنند تا اطلاعات حساس را برایشان ارسال کنند. اطلاعات بانکی، حساب‌های کارت اعتباری، نام کاربری و کلمه عبور فقط برخی از اطلاعاتی است که phishers برای سوءاستفاده از آن استفاده می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در باره جرایم اینترنتی به سایت پلیس سایبری مراجعه کنید.

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا