روش های معجزه گر برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام (کاملا رایگان)

راهکارهای واقعی برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از پرطرفدارترین پیامرسان ها در جهان و ایران شناخته شده است. این شبکه اجتماعی به محلی مناسب برای تبلیغات و برندسازی تبدیل شده و کسب و کارهای زیادی در اینستاگرام فعالیت می کنند. همان طور که می دانید بزرگی یک کسب و کار به تعداد دنبال کننده ها و فالوور های آن بستگی دارد و همواره فعالان اینستاگرام به دنبال افزایش فالوور پیج اینستاگرام خود هستند.

در این مقاله قصد داریم در مورد روش های افزایش تعداد فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی و رایگان صحبت کنیم. توجه کنید که این روش ها بسیار مفید و تاثیر گذار هستند اما باید دقت کنید که سرعت بالابردن تعداد فالوور در این روش ها پایین می باشد و صبر زیادی می طلبد بنابراین اگر بدنبال جذب فالوور به تعداد بالا و سریع می باشید می توانید از مقاله های دیگر ما استفاده کنید.

روش های معجزه گر برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام

در این قسمت قصد داریم چند روش برای افزایش تعداد دنبال کننده های پیج اینستاگرامی شما ارائه دهیم. اگر کسب و کاری که به به تازگی راه اندازی کرده اید برای شما اهمیت زیادی دارد بهتر است این روش های اصولی را رعایت کنید.

روش های زیر را به دقت مطالعه کنید و تا جایی که می توانید از این روش ها استفاده کنید. مطمئن باشید به نتیجه مطلوبی خواهید رسید.

1- تولید محتوای سرگرم کننده، مفید و مداوم

خیلی از افرادی که در اینستاگرام هستند به دنبال سرگرمی و یا پیج های کاربردی هستند. اگر پیج اینستاگرام شما کاربردی یا فروشگاهی می باشد سعی کنید پست های خود را طوری قرار دهید که نیاز افراد را برطرف کنید.

برای مثال پیج فروشگاهی باید محصولات را با تخفیف مناسب قرار دهد و از تصاویر پر کیفیت استفاده کنید. اگر پیج سرگرمی دارید باید محتوای شما واقعا سرگرم کننده و جذاب باشد.

توجه کنید که از محتوای تکراری استفاده نکیند!

2- قرار دادن پروفایل جذاب و بیو مناسب با موضوع پیج

بهتر است بدانید پروفایل اینستاگرام شما دقیقا مانند ویترین مغازه است. اگر ویترین مغازه شما جذاب نباشد مشتری ها را فراری می دهید. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است و حرف اول و آخر را در اینستاگرام تصاویر هستند که می زنند.

نوشته ای که در بیو می نویسید بسیار مهم است. شما باید متنی در توضیحات پیج خود بنویسید که به معرفی دقیق صفحه شما بپردازد و از توضیحات غیر مرتبط یا اضافی خودداری کنید.

3- انتشار پست در بهترین زمان

اگر می خواهید پست های شما بیشتر دیده شود باید بهترین زمان برای انتشار پست در اینستاگرام را پیدا کنید. برای اینکار کافی است به بخش insights اینستاگرام بروید و میزان فعالیت فالوورها در پیج تان را بررسی کنید. نرخ تعامل کاربران با تعدادی از پست های اخیر خود را بررسی کنید تا متوجه شوید در کدام ساعات از شبانه روز که پست های خود را منتشر می کنید بیشترین تعامل را داشته اید؟ این مسئله به طور جدی روی بیشتر دیده شدن پست های شما تاثیر گذار است.

4- استفاده از تم و رنگ های جذاب در پیج اینستاگرام

استفاده از گرافیک یا تم جذاب در پیج خود نشان دهنده اهمیت دادن و احترام گذاشتن به مخاطبان تان است. سعی کنید حتما از یک تم جذاب و گرافیک قابل قبول در انتشار پست های خود استفاده کنید. این موضوع هم به طور مستقیم روی افزایش فالوور های پیج شما اثرگذار است. تحقیقات نشان داده پیج هایی که از یک تم خاص یا گرافیک جذاب در پست های خود استفاده می کنند تا 30% شانس بیشتر شدن فالوور های شان را دارند.

5- استفاده درست از هشتگ ها

هشتگ ها نقش مهمی در بیشتر دیده شدن پست های شما در اینستاگرام دارند. استفاده از هشتگ ها به صورت صحیح می تواند به رشد کسب و کار شما در اینستاگرام کمک بسیاری کند.

به تازگی اینستاگرام قابلیت فالو کردن هشتگ ها را هم به اپلیکیشن خود اضافه کرده است و افراد زیادی هستند که هشتگ های محبوب خود را پیگیری می کنند. همین باعث شده تا هشتگ ها محبوبیت بیشتری در اینستاگرام پیدا کنند. و استفاده مستمر از هشتگ ها در انتشار پست ها باعث افزایش فالوور پیج اینستاگرام شما می شود.

سعی کنید لیستی از هشتگ های پر طرفدار و به اصطلاح داغ در حوزه کاری خود را پیدا کنید و آن ها را لیست کنید. برای اینکار از جست و جوی خود اینستاگرام استفاده کنید. هشتگ اصلی خود را در قسمت سرچ بر اساس تگ در اینستاگرام وارد کنید تا به شما نشان دهد چه هشتگ هایی شبیه به هشتگ جست و جو شده شما وجود دارند که عکس های زیادی با آن ها برچسب گذاری شده است.

از تمام آن ها به اندازه در انتشار پست های خود استفاده کنید. به طور طبیعی هر عکسی که با هشتگ مربوط به آن در اینستاگرام پست می کنید باعث می شود 3 نفر شما را دنبال کنند.

6- تعامل با پیج های همکار

یکی از سودمند ترین کارهایی که در فعالیت های اینستاگرامی خود می توانید انجام دهید تعامل با پیج های هم حوزه خود است. اگر در اینستاگرام فعال باشید نیازی نیست بگردید تا هم حوزه ای های خود را پیدا کنید. به طور طبیعی با آن ها برخورد می کنید. فقط کافی است با آن ها رابطه برقرار کنید.

سعی کنید پیج های هم حوزه خود را فالو کنید و پیگیر فعالیت های آن ها در اینستاگرام باشید. از طریق دایرکت با آن ها در تماس باشید و سعی کنید هر از گاهی با آن ها تبادل داشته باشید. تبادل با پیج های هم حوزه خود باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما می شود و همچنین هدفمندترین افراد را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد.

علاوه بر این زمانی که با پیج هایی که موضوع کاریشان با شما یکی است تعامل داشته باشید شانس این را پیدا خواهید کرد که در لیست Suggestion آن ها قرار بگیرید و این هم باعث می شود فالوور های پیج اینستاگرام شما روز به روز افزایش پیدا کنند.

7- برگذار کردن چالش و مسابقات اینستاگرامی

برگذاری مسابقات اینستاگرامی یکی از بهترین روش های افزایش فالوور اینستاگرام است که امروزه خیلی از پیج های معروف و همچنین پیج های ناشناخته در اینستاگرام از این روش استفاده می کنند.

سعی کنید در طراحی مسابقات خلاقیت به خرج دهید و از هدایای ترغیب کننده و با ارزش برای برندگان مسابقه استفاده کنید. هرچه جوایز برندگان ارزشمند تر باشد مسلما افراد بیشتری ترغیب می شوند تا در مسابقه شما شرکت کنند.

مسابقات زیادی با موضوعات مختلف با توجه به حوزه کاری خود می توانید در اینستاگرام راه اندازی کنید. ولی چیزی که مهم است سعی کنید حتما شرکت کنندگان در مسابقه را دعوت به انجام دادن کاری کنید. مثلا از شرکت کنندگان بخواهید 5 نفر از دوستانشان را به مسابقه دعوت کنند و حتما از آن ها بخواهید مثلا 2 نفر از دعوت شوندگان باید پیج را حتما فالو کنند تا در مسابقه شرکت داده شوید.

همانطور که متوجه شدید مسابقات اینستاگرامی باعث افزایش فالوور سریع پیج تان می شود. پس حتما سعی کنید هر چند وقت یک بار مسابقاتی را در پیج اینستاگرام خود راه اندازی کنید.

8- تحلیل رفتار کاربران برای بهبود عملکرد

همیشه تحلیل رفتار کاربران باعث بهبود کیفیت کار شما می شود. چه سایت داشته باشید و چه اینستاگرام باید همیشه از کمبود ها و نیازهای کاربرانتان آگاه باشید. به خاطر اینکه با بررسی رفتار کاربرانتان متوجه این می شوید که دقیقا آن ها به چه چیزهایی علاقه دارند و به دنبال چه هستند.

اینستاگرام ابزاری به نام Insight را در اختیار پروفایل های تجاری خود قرار داده است که با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید متوجه این شوید که تا چه حدودی محتوایی که تولید می کنید برای کاربرانتان جذاب است یا خیر! تا چه حدی در راستای هدف خود پیش می روید.

در این صورت می توانید محتوای تولیدی خود را بهبود ببخشید و همین باعث می شود در جذب فالوور برای پیج خود هم پیشرفت داشته باشید. البته این مورد شاید به صورت مستقیم روی افزایش فالوور اینستاگرام شما تاثیر نداشته باشد ولی همانطور که قبلا اشاره کردم افرادی شما را دنبال می کنند که از پروفایل شما در نگاه اول خوششان بیاید.

9- معرفی پیج خود به دوستان و آشنایان تا جایی که ممکن است

10- در خواست از دیگران برای استوری کردن پیج یا یکی از پست های شما

11- قراردادن پست های چالشی

12- قراردادن تبلیغ پیج خود در سایر شبکه های اجتماعی

13- استفاده از تگ لوکیشن

14- طرح سوالات چالشی و نظر سنجی

15- مانند ربات نباشید!

16- استفاده از هشتگ و منشن در استوری

17-برگذاری لایو های مفید

18- فعالیت کردن در آپارت و یوتیوب

19- قبل از ارسال پست یا استوری با دیگر پیج های مرتبط تعامل کنید!

20- بهینه سازی اکسپلور اینستاگرام خود

جمع بندی راهکارهای واقعی برای افزایش فالوور اینستاگرام

اگر می خواهید کسب و کارتان را در اینستاگرام گسترش دهید، بدنبال افزایش فالوور پیج اینستاگرام به صورت طبیعی و واقعی باشید. رعایت کردن هر چه بهتر روش های بالا می تواند باعث پیشرفت پیج شما شود و روزبه روز تعداد دنبال کننده های واقعی شما بیشتر شود. همیشه بدنبال جذب دنبال کننده های واقعی و هدفمند باشید تا کسب و کارتان رونق بیشتری بگیرد.

اجرا کردن خوب و دقیق حتی یک گزینه از موارد بالا می تواند صفحه شمارا قوی تر و مطالب شما را پر بازدیدتر از رقبا کند. فراموش نکنید که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار هوشمند و دقیق می باشد و در صورتی که پیج شما از نظر ربات های اینستاگرام ایده آل تشخیص داده شود، به مرور پیشرفت خواهید کرد. پس خواهش می کنیم که صبور باشید و تلاش کنید.

با آرزوی موفقیت برای شما

مطالب پیشنهادی ما

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا