ساتوشی چیست ؟ همه چیز درباره واحد ساتوشی

ساتوشی هم اکنون کوچکترین واحد بیت کوین است که می تواند در شبکه فناوری بلاکچین ثبت شود. که مقدار آن یک صدمیلیونوم یک بیت کوین (۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱BTC) می باشد

ساتوشی (satoshi) اشاره به نام سازنده بیت کوین یعنی همان ناکومتو (satoshi nakomoto) دارد.

در شبکه بلاکچین بیت کوین تمامی مقادیر در یک بلوک از شبکه به ساتوشی تبدیل می شوند تا به نمایش در بیایند. همچنین کدهای اصلی بیت کوین از ساتوشی برای اندازه گیری و شناسایی مقدار بیت کوین استفاده می کند همچنین برای نمایش مقدار کارمزد های انتقال یه جوایز مربوط به ماینینگ (استخراج) بیت کوین نیز با همین نام معرفی می شوند.

همچنین ساتوشی کمترین مقداری است که می تواند در یک بلاکچین ثبت و ذخیره گردد. کانال های پرداخت حتی ممکن است که احتیاج به پرداخت های حتی کمتر از یک ساتوشی داشته باشند به خاطر همین از میلیساتوشی استفاده میکنند که این مقدار برابر یک صد میلیاردم یک بیت کوین است.
در ژانویه ۲۰۱۸ یکصدم یک یورو تقریبا معدل ۸۳ ساتوشی می شد

تاریخچه:
در سال ۲۰۰۸ ساتوشی ناکوموتو (satoshi nakomoto) این نام را برای یکصدمیلیونوم یک بیت کوین گذاشت.

در نوامبر ۲۰۱۵ فردی به نام ریبوک (rebuck) پیشنهاد داد که یکصدم یک بیت کوین را به این نام بخوانند و حدود ۴ ماه بعد به جای این پیشنهاد یک صد میلیونوم یک بیت کوین به این نام خوانده شد.

علایم نمایشی :
معمولا satoshi را به طور کامل نمی نویسند و از نماد ها برای نشان دادن ان استفاده می کنند همانطور که بیت کوین را با علامت اختصاری BTC نشان می دهند و برای این کلمه معمولا دو نماد به کار می برند sat یا s که رایج ترین نماد ها برای این کلمه می باشند.

برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود مطالب کاربردی زیر را نیز مطالعه نمایید.

آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین (Paper Bitcoin Wallet)

اشنایی و معرفی فناوری بلاکچین به صورت مختصر و مفید

کسب درآمد از بیت کوین و بدست آوردن بیت کوین رایگان

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا