فناوری بلاکچین blockchain علاوه کریپتوکارنسی چه کاربردهایی دارد؟

با گسترش روز افزون استفاده از فناوری بلاکچین و فراگیر شدن کریپتوکارنسی ها این سوال پیش می اید که فناوری بلاک چین چه کاربرد های دیگری دارد در چه جاهایی دیگری می توان از ان استفاده کرد.

نقل داغ این روز های کانون های اطلاعاتی و اخباری مربوط به فناوری بلاکچین مخصوصا بیتکوین و اتریوم و سایر کریپتوکارنسی ها می باشد و هر روز چیز های زیادی راجع به انها می شنویم مخصوصا افزایش رویایی قیمت انها به تازگی و توجه کانون های بورس و سرمایه گذاری دنیا به انها موجب شده افراد بیشتر ترغیب به افزایش اطلاعات خود در این زمینه بکنند

فناوری بلاک چین و کریپتوکارنسی

خب حال فناوری بلاکچین چه کاربرد های دیگری دارد … نظر شما چیست ؟

فناوری بلاک چین با توجه به تمرکز زدایی که دارد و همچنین امنیت بسیار بالایی که فراهم می اورد در زمینه های بسیاری می تواند کاربرد داشته باشد . هر روز شاهد این هستیم که استارت اپ های جدیدی که تحت فناوری بلاکچین کار می کنند به وجود می ایند .

برای اشنایی بیشتر چند مثال میزنیم تا بیشتر با کاربرد فناوری بلاکچین اشنا شوید .

everypedia : یکی از استارت اپ های موفق در حوزه فناوری بلاکچین استارت اپ everypedia که همانند ویکیپدیا می باشد با این تفاوت که بستر سرور های ان بر روی شبکه بلاکچین می باشد. شعار ان جمله از خرد جمعی تا دموکراسی برای همه می باشد… در این استارتاپ به‌جای استفاده از سرورهای مرکزی از گره‌های توزیع‌شده محتوا میزبانی می‌شوند ولی مشکل محدودیت اندازه بلوک‌ ها همچنان در شبکه‌های بلاک چین (زنجیره بلوک) دیده می‌شود و فضای کافی برای ذخیره مقاله‌های اوری‌پدیا وجود ندارد از پلتفرم‌ها و چارچوب‌های خاصی استفاده‌شده است. با این حال اوریپدیا هنوز فاصله زیادی با ویکیپدیا دارد ولی به سرعت در حال رشد می باشد.

به طور کلی حوزه هایی که میتواند تحت تاثیر فناوری بلاکچین قرار گیرد:

بانکی و پرداختی
امنیت سایبری
مدیریت زنجیره تأمین
پیشبینی بازار
شبکه و اینترنت اشیا
بیمه
حمل و نقل
فضای ذخیره ابری
خیریه
رأی گیری
مدیریت
خدمات خدمات درمانی
مدیریت انرژی
موسیقی آنلاین
خرده فروشی
املاک
جذب سرمایه جمعی

و … میباشد.

راستی اگر می خواهید با یکی از راههای بدست اوردن کریپتوکارنسی ها ماینینگ می باشد که اگر به دنبال شغل دوم هستید می تواند گزینه مناسبی باشد.

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا