نحوه انتقال بیت کوین در شبکه بلاکچین به چه صورت است ؟

نحوه انتقال بیت کوین از یک حساب به حساب دیگر به چه صورتی انجام می شود ؟ با یک توضیح ساده و مختصر با ما باشید تا مطلب تفهیم شود.
نحوه انجام تراکنش های بیت کوین به چه صورت است ؟

نحوه انتقال بیت کوین : انجام یک تراکنش پرداخت بیتکوین با مکانیزمی است که مقداری بیت کوین را از ادرس کیف پول بیت کوین شما کسر کرده و ان مقدار را به ادرس کیف پول مقصد انتقال می دهد. در واقع مثل این است که ادرس بیتکوین را فقط تغییر دهیم .

ساختار فرایند نحوه انتقال بیت کوین ( تراکنش بیت کوین ) شامل موارد زیر می شود :

  1. کدام بیتکوین ها را شما ارسال می کنید .
  2. از کدام ادرس شما بیت کوین ها را ارسال می کنید .
  3. به کدام ادرس شما بیت کوین ها را ارسال می کنید .

صحت تراکنش های انجام شده در شبکه بلاکچین بیتکون. فرایند انتقال بیت کوین به وسیله یک کلید خصوصی ( Private key ) به صورت دیجیتالی توسط طرفی که مبدا انتقال بیتکوین است امضا می شود.

در واقع امضای دیجیتال به وسیله کلید خصوصی نشان دهنده این است که شما صاحب ان حساب بیت کوین هستید ( زیرا فقط شما کلید خصوصی را می دانید ).

خب دستورالعمل پرداخت ارر یک نرم افزار کیف پول به هر کامپیوتری که در شبکه باشد ارسال می شود. ( که به انها نود (Node) یا تایید کننده های انتقال می گویند ).

تایید کننده ها : زمانی که اولین کامپیوتر در شبکه بلاکچین دستورالعمل تراکنش را دریافت می کند ان یک سری دیتای کاربردی و یکسری قوانین تجاری را بررسی می کند ( از قبیل اینکه ایا این تراکنش پرداخت می خواهد بیت کوین هایی را از هیچ به وجود اورد ؟ ایا قبلا این بیت کوین ها ارسال شده است و دوباره می خواهد انها را ارسال نماید ؟ )

 

نحوه انتقال بیت کوین

پس تایید کننده ها اطلاعات کاربردی و قوانین تجاری را بررسی و تایید میکنند.

اگر تراکنش تایید شد سپس ان کامپیوتر ان تراکنش را به سایر کامپیوتر های شبکه بلاکچین ارسال میکند که انها هم دقیقا این فرایند های تایید اعتبار را انجام می دهند. توجه داشته باشید که کامپیوتر های موجود در شبکه نمی توانند به هم اعتماد کنند و خود تست های اعتبارسنجی را انجام می دهند. سرانجام تمام کامپیوتر های موجود در شبکه بیت کوین در مورد این تراکنش مطلع می شوند و این تراکنش در همه جای جهان مشاهده می شود ولی هنوز تایید نهایی نشده است.
این تراکنش تایید نهایی نشده است به خاطر اینکه درست است که در همه جا این تراکنش تایید شده است ولی هنوز به دفترکل (Ledger) بیتکوین اضافه نشده است. که در بیتکوین تراکنش ها هر ۱۰ دقیقه به صورت یک بلاک در دفترکل (بلاکچین) ذخیره میشود و اینگونه یک تراکنش بیت کوین تایید نهایی میشود . پس تا اینجا به طور مختصر و مفید با نحوه انتقال بیت کوین اشنا شدیم.

ایمنی کیف پول بیتکوین بسیار مهم است پیشنهاد میکنم حتما مقاله زیر را مطالعه کنید:

بهترین کیف پول بیتکوین در سال ۲۰۱۸ چیست ؟

امیدوارم از این اموزش لذت برده باشید

امیررضا رضائی

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام و خسته نباشید.یه سوال داشتم.توی بلاکچین هرکاری میکنم نمیتونم ولت بسازم.چیکار باید بکنم.ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا