هک وای فای در یک دقیقه – آموزش امن کردن wifi

جلوگیری از هک وای فای مودم های بی سیم

ممکن است شما هم از افت سرعت یا کاهش ناگهانی حجم اینترنت وای فای خود رنج ببرید که احتمال این وجود دارد افرادی بدون اجازه شما به مودم وای فای شما متصل باشند و از اینترنت شما سو استفاده کنند. ممکن است این سوال در ذهن شما بیاید که چگونه ممکن است بدون داشتن رمز، کسی بتواند به مودم شما متصل بشود؟ باید بگوییم که نرم افزارهای مختلفی بوجود آمده اند که با استفاده از آنها می شود تنها در چند ثانیه به رمز مودم دسترسی پیدا کرد. در این آموزش سعی میشود که یکی از راهکار های مهم برای جلوگیری از هک وای فای مودم را به صورت گام به گام آموزش دهیم.

اپلیکیشن های منتشر شده با عنوان هک وای فای و… که این روزها بازار خوبی در بین کاربران دارند قادر به اتصال بدون رمز به تمام مودم‌ها نخواهند بود بلکه مودم‌هایی بیشتر قربانی این روش می‌شوند که حالت کدگذاری آنها روی سیستم قدیمی قرار داشته باشد. حالت کدگذاری قدیمی در بسیاری از نرم افزارها کاملا شناخته شده و اپلیکیشن های هکر می توانند به راحتی پسورد وای فای را شناسایی کرده و آن را دیکد کنند.

آموزش جلوگیری از هک وای فای مودم

روش اول جلوگیری از هک وای فای:

در مودم های Tp-Link در قسمتی که برای Wireless رمز عبور تعیین می‌کنید بخشی وجود دارد که نوع رمزگذاری مودم را مشخص می‌کند. این قسمت (مطابق تصویر) در حالت پیشفرض قزار دارد همان طور که توضیح داده شد اکثر نرم افزارهای هک وای فای می توانند رمز کدگذاری شده را براحتی تشخیص بدهند. معمولا اکثر افراد این بخش را جدی نمی گیرند و حالت گدگذاری آن را تغییر نمی دهند. WPA2-PSK یک روش رمزگذاری امن محسوب می شود که اکثر اپ های هک وای فای فعلا در تشخیص آن عاجزند! شما باید مودم خود را در این حالت قرار دهید. نوجه کنید که در آینده ممکن است اپ های قوی تری منتشر شوند که این حالت از رمز نگاری را نیز تشخیص دهند.

۱- ابتدا مرور گر اینترنت خود را باز کنید و آدرس  ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را تایپ کنید تا در مرورگر به تنظیمات مودم خود وارد شوید

۲- مطابق تصویر به بخش Interface Setup مراجعه کنید.

۳- به تب Wireless بروید، در صفحه‌ای که بارگذاری می‌شود به دنبال  Authentication Type بگردید.

۴- Authentication Type را روی WPA2-PSK قرار دهید. اگر این بخش از قبل روی WPA2-PSK تنظیم شده بود نیازی به دستکاری و تغییر مجدد آن نیست.

هک وای فای
هک وای فای

 

مطالب پیشنهادی ما:

آپدیت خودکار ویندوز و آموزش غیرفعال کردن بروزرسانی اتوماتیک

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا