چگونه پیش نمایش ویندوز 11 را در کامپیوتر خود مشاهده کنیم؟ پیش نمایش Windows 11

مشاهده پیش نمایش ویندوز 11 با نرم افزار Windows Insider

در تاریخ 7 تیر 1400 شرکت مایکروسافت اولین نسخه ویندوز 11 را برای اعضای Windows Insider منتشر کرد. در اینجا قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه پیش نمایش ویندوز 11 را در کامپیوتر خود مشاهده کنیم؟ با کافه لرن همراه باشید.

قبل از این آموزش با دقت به این هشدار توجه کنید: توجه کنید که شما در حال آزمایش ویندوز 11 قبل از انتشار رسمی آن هستید و ویندوز 11 در وضعیت اولیه و دارای نقص است. اشکالات و ایراداتی همچنان در ویندوز 11 وجود دارد و ممکن است داده ها و اطلاعات روی کامپیوتر شما را خراب کند. بنابراین فقط در صورت داشتن بک آپ کامل از اطلاعات خود، پیش نمایش ویندوز 11 را بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود به صورت آزمایشی نصب کنید!

این نسخه ای که می خواهیم راه اندازی کنیم، تولیدی اصلی ویندوز 11 نیست! و تنها هدف از انتشار آن این است که به مایکروسافت کمک کند اشکالات را شناسایی کرده و آنها را قبل از انتشار کامل ویندوز 11 در اواخر امسال برطرف کند.

ابتدا بررسی کنید که آیا رایانه شما می تواند ویندوز 11 را اجرا کند؟

قبل از شروع نصب ویندوز 11، ابتدا باید بررسی کنید آیا سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ شما قابلیت نصب ویندوز 11 را دارد؟ سریعترین راه برای این کار استفاده از برنامه رایگان PC Health Check است. شما می توانید برای اینکار به مطلب چگونه بررسی کنیم که آیا کامپیوتر با ویندوز 10 شما قابلیت نصب ویندوز 11 را دارد؟ مراجعه کنید.

همچنین می توانید برای اطلاع از حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای ویندوز 11 به مطلب حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز 11 چیست؟ مراجعه کنید و به صورت دستی اطلاعات سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ خود را با ملزومات ویندوز 11 به صورت دستی مقایسه کنید.

عضویت در Windows Insider

با عضویت در Windows Insider می توانید پیش نمایش ویندوز 11 را مشاهده کنید. ابتدا باید به Windows Insider Program بپیوندید ، مانند این است که برای ورود به سیستم تست بتا برای نسخه های اولیه ویندوز ثبت نام کنید. عضویت در این برنامه رایگان است و در واقع شما با آزمایش رایگان نرم افزار مایکروسافت به آن کمک می کنید تا ایرادات آن برطرف شود.

برای عضویت ، باید به وب سایت Windows Insider مراجعه کرده و “Register” را کلیک کنید. سپس با حساب Microsoft خود وارد سیستم شوید (اگر حساب Microsoft ندارید ، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید)

پیش نمایش ویندوز 11

با تیک زدن توافق نامه آن را را قبول کنید تا به عنوان عضو Windows Insider ثبت نام شوید.

پیش نمایش ویندوز 11

وارد کامپیوتر Windows 10 خود شوید که می خواهید آن را به پیش نمایش Windows 11 به روز کنید. Settings ویندوز را باز کنید و روی گزینه “Update & Security” کلیک کنید ، سپس گزینه “Windows Insider Program” را در نوار کناری انتخاب کنید.

پیش نمایش ویندوز 11

توجه: اگر Optional Diagnostic Data را در نصب ویندوز 10 خود غیرفعال کرده باشید، تنظیمات به شما می گویند که قبل از نصب به روزرسانی های Insider ابتدا باید این ویژگی را فعال کنید. در این صورت ، لینک ارائه شده در صفحه تنظیمات را کلیک کنید و Optional Diagnostic Data را فعال کنید.

در مرحله بعد به مسیر Settings > Update & Security > Windows Insider Program بروید. پس از ورود ، روی “Get started” کلیک کنید.

توجه: اگر ویندوز 11 روی رایانه شما اجرا نمی شود – یا اگر مایکروسافت به شما توصیه می کند از اجرای ویندوز 11 روی سخت افزار رایانه خود اجتناب کنید – پیامی را مشاهده می کنید که در صفحه تنظیمات Windows Insider به شما چنین می گوید.

پس از پیوند دادن حساب Windows Insider خود در بخش Pick Your Insider Settings از شما خواسته می شود برای دریافت پیش نمایش ویندوز 11 گزینه “Dev Channel” را انتخاب کنید ، سپس روی “Confirm” کلیک کنید.

پیش نمایش ویندوز 11

در صفحه توافق بعدی روی “Confirm” کلیک کنید. پس از آن روی “Restart Now” کلیک کنید. پس از پایان ری استارت شدن، رایانه شخصی شما به طور کامل پیوند داده می شود و در Windows Insider Program ثبت می شود.

دانلود پیش نمایش ویندوز 11 را در تنظیمات
اکنون که رایانه شخصی شما در Windows Insider Program ثبت نام شده است، تنظیمات را باز کرده و دوباره به مسیر Settings> Update & Security> Windows Insider Program بروید. روی «Check for Updates» کلیک کنید و پس از لحظه ای ، بارگیری پیش نمایش Windows 11 Insider شروع می شود.

پیش نمایش ویندوز 11

پس از بارگیری و نصب طولانی مدت در Windows Update ، باید دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید. در حالی که صفحه آبی را مشاهده می کنید که پیشرفت را نشان می دهد و این نوشته نمایش داده می‌شود: “Your computer may restart a few times” که به این معناست رایانه شما ممکن است چند بار راه اندازی مجدد (ری استارت) شود.

تیم کافه لرن به شما تبریک می گوید! شما توانسته اید وارد ویندوز 11 بشوید. کامپیوتر شما هم اکنون از Windows 11 Insider Preview استفاده می کند.

منبع: insider.windows.com

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا