فناوری بلاکچین و کریپتوکارنسی ها: معنی مفهوم pump و dump در انها چیست ؟

مفاهیم pump و dump در کریپتوکارنسی ها و فناوری بلاکچین به چه معناست و چه مفهومی دارد؟

اگر شما هم به تازگی با فناوری بلاکچین و کریپتو کارنسی هایی نظیر بیت کوین و اتریوم اشنا شده باشید احتمالا واژه های نا آشنای pump و dump را شنیده باشید در این مطلب قصد داریم که اشنایی مختصری پیرامون ان ارائه دهیم.

درفناوری بلاکچین و کریپتوکارنسی ها دو اصطلاح pump و dump را داریم و همین ابتدای حرف بیان کنیم که یک حباب سازی در بازار میباشد و از لحاظ اخلاقی شاید کار درستی نباشد.

میدانیم که قیمت کریپتوکارنسی هایی نظیر بیتکوین یا اتریوم و… که بر پایه فناوری بلاکچین کار میکنند بر اساس عرضه و تقاضای بازار تعیین میشود هر چه عرضه کمتر و تقاضا بیشتر باشد قیمت بالاتر میرود و برعکس.
حال عده ای ایجاد تقاضای زیاد کاذب موجب به هم خوردن تعادل بازار شده و افزایش قیمت ان ارز دیجیتالی می شوند و بعد از افزایش قیمت ان فورا کریپتوکارنسی را که قبلا بسیار ارزانتر خریداری کرده اند به بازار عرضه میکنند و سود سرشاری عایدشان میشود
نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که این کار برای کریپتوکارنسی های ارزان قیمت و کم تر شناخته شده انجام میشود زیرا شناخته شده ها انقدر بازار یزرگی دارند که به راحتی نمیتوان بازار انها را دچار تغییر غیر واقعی کرد
برخی نیز این کار را گروهی انجام میدهند و هر بار به سراغ یک ارز جدید میروند.
این کار ریسک زیادی دارد ولی در عین حال می تواند سود بسایر زیادی نیز داشته باشد.
حال pump و dump کجای قضیه است؟
جواب این است که به فرایند خرید زیاد یک ارز و ایجاد تقاضای کاذب را pump میگویند و عرضه ان به بازار در هنگام افزایش قیمت را dump میگویند .
نکته مهم دیگر این است که این کار طی یک زمان بسیار کم در حد چند دقیقه انجام میشود پس اگر می خواهید این کار را انجام دهید حواستان باشد.

این یک راه برای افزایش موجودی کریپتو کارنسی خود است راه های دیگری نظیر استخراح یا ماینینگ نیز وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا